Cenu veteránů a yougtimerů často zvyšuje zajímavé jméno v technickém průkazu. To je i případ tohoto roadsteru Alfa Romeo Spider z roku 1976 - pořídil si ho slavný boxer Muhammad Ali. Aktuálně ho současný majitel nabízí na prodej za 42 900 dolarů, což je v přepočtu skoro jeden milion korun. Běžně se přitom tento model ve slušné kvalitě prodává za polovinu, i méně.

Spolu s vozem ale majitel dostane poměrně vtipnou historku. Boxer si jej pořídil, když se při cestě za koupí Rolls-Royce Corniche zastavil v showroomu vozů dovážených z Evropy. Chtěl si původně pořídit Mercedes-Benz SL, ale nakonec se spokojil s italským vozem, protože německý luxus nebyl ihned k dispozici.

Původní prototyp ÚVMV (Škoda) 1100 GT.
Sexy sporťák ÚVMV 1100 GT vznikl v Československu. Několik kusů jezdí dodnes

Hned jak auto dostal, zřejmě zjistil, že by v něm se svou postavou vypadal poněkud směšně. Proto Alfu promptně věnoval své třetí ženě Veronice Porché, aniž by si uvědomil, že ta ho řídit nemůže. Jako řada jiných Američanů v té době uměla ovládat jen auto s automatickou převodovkou. Ali tak vůz později dal svému dlouholetému příteli Timu Shanahanovi, kterému se jeho vůz rozbil a nutně potřeboval náhradu.

Shanahan Alfu vlastnil 40 let a střežil ji jako oko v hlavě. Nyní se jí ale na stará kolena rozhodl zbavit. Hledá majitele, který o ni převezme veškerou péči. A tak s hrdostí k vozu přidává kromě originálních dokladů se svým a Aliho jménem ještě vlastní knihu Runnig wih the Champ, ve které popisuje své dny s Alim včetně toho, jak od něj auto získal.

Vůz je na prodej v USA, najdete ho na serveru eBay. Detailní fotografie nabízeného youngtimeru si můžete prohlédnout také v přiložené fotogalerii.