Dánská firma Biomega je známá zatím jen jako výrobce luxusních kol. Nyní se chce ale pustit do nového oboru, konkrétně stavby elektromobilů. V plánu má postavit levný čtyřmístný vůz pro městské použití. Zřejmě jako inspirace posloužit Renault Twizy, protože koncept Biomega Sin nemá ani dveře. Na rozdíl od francouzského vozu ale sveze v relativním diskomfortu čtyři lidi.

Biomega chce konceptem ukázat, že jednoduchost elektrického pohonu lze aplikovat na auto jako celek. Karoserie je proto hladká, prosklená a třeba místo zpětných zrcátek má kamery. Čtyři sedačky jsou vyrobené ze sítě a volant obdélníkového tvaru vypadá jak z malého letadla.

Koncept nového Leonu už v Ženevě plus více sportovních modelů pod značkou Cupra

Auto pohání čtyři elektromotory. Každý sedí na jednom kole. Dohromady mají výkon 82 koní, což vozu umožní zrychlit z nuly na 100 km/h za 13 sekund. Není to žádná sláva, ale tohle auto je určené hlavně pro jízdu ve městě, kde se spíš řeší akcelerace od semaforů na 50 km/h.

Městskému provozu odpovídá i dojezd. Baterie o kapacitě 20 kWh umožní v ideálních podmínkách 160 kilometrů na jedno nabití. Jsou ale chytře umístěné v podlaze a část z nich lze na místě vyměnit za nabité články.

Koncept elektrombilu Biomega SINZdroj: Biomega

Auto je vyrobeno z lehkých materiálů, firma použila i uhlíkové vlákno. Celková hmotnost vozu tak bude jen 940 kg, a to si s sebou veze balík baterek vážících pěkných 200 kg. Hlavním cílem je ale co nejnižší cena. Biomega tvrdí, že by svůj Sin mohla prodávat v přepočtu za půl milionu korun. Zahájení produkce plánuje na rok 2021.

Zdroj: Youtube