Václav Nedvěd v letos roce absolvoval pět ze šesti závodů světového šampionátu. Ten nejsledovanější se konal na začnátku listopadu v Německu. „Přijel jsem s jasným cílem zúročit všechny zkušenosti, které jsem v průběhu roku na náročných tratích po Evropě získal,“ svěřil se Deníku závodník

Jelikož v dopolední kvalifikaci skončil ze 66 jezdců sedmnáctý, čekalo ho odpolední finále. „Byl jsem sice spokojený, ale hrozně urvaný, takže jsem měl z trati úplně obyčejný strach. Poprvé v životě jsem se probojoval až sem, v minulosti jsem pravidelně končil po dopoledním závodě, finálovou jízdu jsem jel poprvé, “ přiznává jezdec s tím, že mezi dopoledním a odpoledním závodem mají jezdci jen cirka hodinu a půl na regeneraci a odpočinek.

Náročná trať dávala jezdců zabrat:

Zdroj: Pavlína Jansová

Trať plnou plnou nástrah, náročných sjezdů, výjezdů, obrovských balvanů, ale také fanoušků, kteří jezdce ženou vpřed, zvládl skvěle. „Že bude závod tak strašně náročný, jsem čekal, ale o to větší radost mám ze čtrnácté pozice,“ raduje se závodník. Právě úspěch na Getzen Rodeo 2023 Václavu Nedvědovi zajistil, že se letos stal celkově dvanáctým nejlepším jezdcem světa.

„Rád bych poděkoval všem fanouškům, ale největší díky patří mojí přítelkyni Pavlínce. Má neuvěřitelnou trpělivost, je obětavá, podporuje mě, objíždí se mnou všechny závody a trpí i moje občas nepříliš dobré nálady. Velké díky patří mým kamarádům Jácovi a Markovi, kteří se mi starali o motorku a dokázali ji perfektně připravit na závod. A samozřejmě musím zmínit i zbytek rodiny, který mi také hrozně fandí a často nás na závody doprovází,“ uzavřel letošní sezonu Pinďa, jak mu přátelé přezdívají.

Milánské výstaviště opět přivítalo motorky
To nejlepší z motocyklové výstavy EICMA

Na vavřínech však neusíná. „Do světové desítky stále chybí dvě pozice,“ směje se sympatický závodník a prozrazuje tím své plány na příští rok.