Challengerů RR bylo na celém světě vyrobeno pouze osmadvacet kusů, většina z nich v Americe. Závodní model Challengeru se letos v Česku ukázal teprve podruhé. „Je tady hodně okukovaný. Na trh přišel před třemi lety, kdy po sobě po několika desítkách let začali znovu šlapat dva největší konkurenti, a to Harley Davidson a Indian," uvedl brand manager Indian Motorcycle pro střední a východní Evropu Ondřej Hrůza.

Motorka za dva a půl milionu korun:

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Novými majiteli exkluzivního stroje by se rádo stalo hned devět zájemců. Také z tohoto důvodu budou zástupci Indian Motorcycles pečlivě vybírat, komu motorku prodají. „Na začátku jsem si říkal, kdo si ji koupí a jestli ji vůbec budeme objednávat. Zájemci jsou primárně sběratelé, jde o investiční záležitost. Budeme vybírat kolektivně a seriózně. Cena je daná, například dražba nehrozí," upřesnil Hrůza.

Kateřina Jandová se živí jako programátorka, ale také se věnuje stuntridingu.
Motorky má v genech. Kateřina Jandová předvede na Motosalonu akrobatickou jízdu

Kdo se těší, že někdy mohl mít štěstí a potkat Indian Challenger RR třeba na dálnici, musí ho slova Ondřeje Hrůzy zklamat. „Je malá pravděpodobnost, že ji tady po prodeji uvidíme jezdit. Byli bychom za to ale rádi, protože hlavně na to je postavená. Proto možná bude mezi zájemci vést někdo, kdo řekne, že na ní občas někde pojede," doplnil Hrůza.

Návštěvníci Motosalonu se mohou pokochat pohledem také na motorku vyrobenou přímo v Brně. Model Oltracker vychází z oblíbeného modelu Scout. „Je to lehká motorka s dost velkým motorem a je určená pro flat track, což je americká obdoba naší ploché dráhy, která se tady jmenuje Speedway. V těchto motorkách byla dlouho špičkou firma Jawa," řekl Hrůza.

Známé tváře z motosportu se potkaly na focení vizuálu pro Motosalon.
Motosalon v Brně otevřel brány. Motorky najdete o víkendu třeba i v Ostravě

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon čeká na návštěvníky na brněnském výstavišti. Po celý první březnový víkend zažijí lidé atraktivní doprovodný program, doprovázený známými tvářemi. Veletrh totiž podporují osobnosti z motocyklové branže, kaskadéři, závodníci i špičkoví instruktoři motoškoly. Patrony letošního ročníku jsou herci, oba milovníci motorek, David Matásek a Vladimír Polívka.