Změna termínu konání je záležitostí čistě pragmatickou, respektive ekonomickou. Stejně jako například Irové, tak i Američané musí svým zaměstnancům platit extra příplatky nejen za svátky, ale také za obyčejné víkendy. A není příliš těžké si domyslet, kolik práce vyžaduje organizace tak monstrózního autosalonu, jakým je detroitský autosalon.

Vzhledem k tomu, že práce finišovaly v období vánočních svátků a přelomu roku, byly náklady navýšené právě o tyto extra příplatky. Organizátoři uvádějí, že uštřit přesunem na jiný termín lze 30 – 40 % nákladů. Nehledě na to, že v zimních měsících je nutné výstaviště Cobo náležitě vytápět, což celkové náklady opět výrazně navyšuje.

Volkswagen Tayron
Volkswagen má další SUV. Tayron ovšem míří pouze na čínský trh.

Autosalon NAIAS (North American International Auto Show) se tak pro rok 2020 odehraje v červnu, ovšem nadcházející ročník je naplánován stále ještě na lednový termín.

Dalším důvodem, proč bylo rozhrnuto změnit tradiční termín, je fakt, že návštěvníkům v zimních měsících chybí možnost venkovního vyžití, jako tomu je například na výstavě SEMA, kde se venku odehrává mnoho divácky zajímavých doprovodných akcí. Z toho důvodu se NAIAS dlouhodobě potýká s odlivem návštěvníků, třebaže letošní ročník vůbec špatný nebyl.

Jenže návštěvnost rozhodně nezvýší oznámení německé prémiové trojky, že ročník 2019 vynechá. Doufejme tedy, že NAIAS neskončí stejně neslavně, jako například autosalón v New Yorku nebo Chicagu.