Jistý zákazník si totiž přál vůz s diamantovým lakem. A Rolls-Royce odvážné přání majetnému jedinci pochopitelně splnil. Zrodil se tak model Ghost Elegance s lakem obsahujícím diamantový prach.

Na výrobu barvy se použilo kolem tisíce rozdrcených diamantů a automobilka dodává, že všechny byly pochopitelně "eticky vytěženy". Zájemce by na svém autě určitě nechtěl krvavé diamanty ze Sierra Leone.

Čtěte také: Jediný na světě. Koenigsegg Agera RS kombinuje karbon se zlatem

Ve stínu či z dálky se může zdát, že je auto prostě nalakováno ve dvoubarevném schéma, přičemž šedá a černá není zrovna nic extra. Z blízka však uvidíte, jak diamantový prach dodává laku unikátní třpytivost, které se nemůže rovnat ani ta nejlepší metalíza ze vzorníku Rolls-Royce.

Vývoj trval dva měsíce

Automobilka neuvádí, na kolik samotný lak vyšel, ani kolik je celková hodnota celého vozu. Tvrdí však, že jde opravdu o nejdražší barvu, která kdy byla na vůz značky Rolls-Royce použita.

Čtěte také: Létající auto, indický sporťák a jiné šílenosti. Prohlédněte si ženevské "exoty"

Technická laboratoř značky pracovala na diamantové barvě celé dva měsíce, než došla ke způsobu, jak nejtvrdší nerost na světě zakomponovat do laku, aby byl povrch nalakované plochy stále hladký na dotek.

Nakonec bylo na karoserii naneseno několik vrstev čirého laku a finišovalo se několika hodinami ručního leštění. K udržování lesku a třpytivosti prý není nutná žádná extra péče. Při parkování to však bude chtít péče určitě docela dost.