Na první pohled vypadá jako krásně zrestaurovaný exemplář vozu, který vznikal od počátku šedesátých do poloviny sedmdesátých let. Řeč je pochopitelně o Jaguaru E-Type, o kterém kdysi i slavný Enzo Ferrari prohlásil, že se jedná o nejhezčí automobil všech dob.

Jenže ve skutečnosti je na automobilu, který připravila britská firma Woodham Mortimer specializující se na renovace klasických automobilů, řada věcí jinak. Například karosérie se o něco rozšířila, v interiéru je nový volant, speciální sedačka a třeba i bezpečnostní pásy s navíječi. Ta hlavní změna se ale odehrála pod předlouhou přední kapotou.

Auto, které má oficiální označení WM Sport GT, nyní pohání agregát s výkonem přibližně 400 koňských sil. Výrobce vozu tvrdí, že má dokonce závodní historii. I v dobách, kdy se do jeho útrob montoval dvanáctiválec s objemem 5,3 litru, přitom měl řidiči k dispozici jen něco přes tři sta koní.

Sanitní verze Laurety
Nejdelší Felicia vznikala tři roky. Logo Škoda ovšem používat nesměla

I nadále je skrze pětistupňovou manuální převodovku točivý moment převáděn na zadní kola. Na těch jsou speciální pneumatiky Avon. V souladu s navýšeným výkonem byl samozřejmě upraven i podvozek a brzdy. Do předních ventilovaných kotoučů se zakusují šestipístkové třmeny, vzadu pak jsou čtyřpístkové. Tlumiče jsou nastavitelné a použity byly i závodní stabilizátory.

O tom, jaké jsou dynamické schopnostmi tohoto vozu, firma prozatím neinformovala. Cena je ovšem již odtajněna a není zrovna lidová. Auto si lze pořídit za nejméně 330 000 liber, což je v přepočtu více než 9,8 miliónu korun.