Přesně to se stalo dealerovi Cadillacu v kanadském Ontariu, který má v showroomu možná nejstarší nové auto, které lze aktuálně sehnat u prodejce nových vozů sehnat.

Automobil, o kterém je řeč, pochází z roku 1993 a jedná se o nepříliš známý model Cadillac Allante. Ten sice není vrcholem designu, techniky nebo jízdních vlastností, ale i tak má roadster s karoserií od Pininfarini něco do sebe.

Čtěte také: Luxusní Hyundai versus veřejnost. Nový sedan lidé neznají, mají ho za Audi

Poprvé se Allante objevilo v roce 1986 a jednalo se o vůz, kterým chtěl Cadillac konkurovat německému rivalovi v podobě Mercedesu-Benz SL. Platforma Eldorada s předním náhonem a z počátku slabé motory však zapříčinily, že se kýžený úspěch nedostavil.

Auta z prvních let měla osmiválce 4,1 litru o výkonu nuzných 170 koní. Teprve později se objem navýšil na 4,5 litru a výkon vzrostl na 200 koní. A až poslední rok výroby se pod kapotou objevil 4,6litrový osmiválec Northstar s výkonem 295 koní.

Ve výsledku však bylo modelu Allante vyrobeno jen něco kolem 21 tisíc kusů.

Čtěte také: Arnie Schwarzenegger má novou hračku. Hodně zajímavou a velice rychlou

Zároveň se ve světě ojetin nejedná o nijak drahé auto, neboť ceny i těch nejpěknějších kusů z posledních let výroby a s nízkým nájezdem nepřesahují v USA 10 tisíc dolarů (asi 250 tisíc korun).

Dealer z Ontaria, který má skladem zbrusu nový, nikdy nejetý a neregistrovaný kousek, se ovšem ceny vůbec nebojí.

Čtěte také: Tenhle Mercedes ujel už přes milion kilometrů. S jakými náklady?

Už když bylo auto nové, dostal na něj prodejce Paul Sadlon pár nabídek, ale jelikož nechtěl na auto dávat moc velkou slevu, zůstalo u něj. Nakonec si k němu vybudoval i vztah a tak se rozhodl, že vůz podrží do doby, než začne mít cenu pro sběratele.

Nikdy nejetý 23 let starý Cadillac nějakou hodnotu bezesporu má, nicméně jestli za něj někdo zaplatí požadovaných 77 743 kanadských dolarů (1,5 milionu korun), toť otázka…