Automobilová meme jsou v současné době fenoménem, který zná snad každý nadšenec do aut. Jedná se o obrázky nebo videa s různou, mnohdy naprosto nesouvisející tématikou, do které jsou trefně zakomponovány popisky související s auty. Pracuje se zde s klišé, všedními situacemi, které zažíváme každý den, či s různými mýty, které kolují o vozech různých značek a jejich majitelích.

Výsledkem často je, že se budete smíchy plácat do stehen ještě pozítří. Pokud automobilová meme neznáte, rozhodně se doporučujeme podívat. Ale opatrně, taková sranda je docela chytlavá a než se nadějete, skončíte u prohlížení meme obrázků na dlouhé a dlouhé hodiny.

Jedním z nejlepších míst, kde na opravdu vtipná automobilová meme v českém jazyce narazit, je facebooková stránka Česká automobilová MEME. Snahu zdejších tvořivců a administrátorů je nutné jednoznačně ocenit, protože se v současné době jedná o jednu z nejzábavnějších facebookových stránek, možná dokonce tu nejzábavnější, pro automobilové nadšence.

Ti, kteří vládnou pokročilou angličtinou, mohou se podívat i na stránku Car Memes, kterou lze považovat za kolébku automobilových meme na Facebooku.