Hypersport o výkonu přes 1000 koní a první silniční auto, jehož pohonné ústrojí vychází přímo z Formule 1, bylo poprvé veřejně k vidění na autosalonu ve Frankfurtu. Už dopředu bylo jasné, že se v průběhu let 2019 a 2020 vyrobí jen 275 kusů a že se tedy zdaleka nedostane na všechny zájemce. A to i přes extrémní cenu, kterou Mercedes nastavil na 2,27 milionu eur (v přepočtu asi 58 milionů korun).

Proto může být pro některé jedince, kteří se na pořadník nedostali, zajímavá možnost přeprodeje výrobního slotu. Jedna z 275 rezervací se nyní objevila na inzertním serveru Mobile.de a někdo evidentně zkouší, kolik jsou zájemci o extrémní vůz ochotni zaplatit.

Mercedes-AMG Project One.
Mercedes-AMG Project One přináší techniku z F1. Má 1000 koní

Cena v inzerátu je totiž stanovena na 4 510 100 eur, tedy na 115 milionů korun, což je o víc než 2 miliony eur víc, než kolik činí originální cena vozu. Zda to někdo koupí nebo ne, to je samozřejmě otázka. Nás by ale nejvíc zajímalo, jestli někdo výrobní slot získával už s tím, že na něm zbohatne, nebo jestli se dotyčný opravdu rozhodl až posléze.

Každopádně je tady ovšem i varianta, že se jedná o pouhý podvod, žádný výrobní slot k mání není a kdosi stojící za inzerátem se jenom pokusí vylákat od zájemce tučnou zálohu. Jak si totiž poslední dobou všímáme, dojde-li na sběratelská auta, je možná úplně všechno.

Bugatti Vision GT.
Tohle Bugatti je jediné na světě. Jen pneumatiky vyjdou na 2 miliony