Dost smůly měli při svém zlodějském počínání dva mladí hoši (15 a 17), kteří se rozhodli ukrást auto v jedné garáži v Nashvillu. Nejprve je neodradilo, že uvnitř seděla majitelka. Snažili se jí zastrašit a dokonce vytáhnout ven z auta. Žena však nezpanikařila, začala křičet a troubit na klakson. Mladíci se poté zalekli a místo činu opustili.

Jenže, jak se ukázalo, svého záměru se jen tak nehodlali vzdát. Ženu sledovali při nákupech a ve vhodné chvíli jí z kabelky ukradli klíče od auta. Bohužel netušili, že si ke své smůle vybrali verzi s manuální převodovkou.

Do auta se sice dostali snadno, ale pak jen bezradně koukali na trojici pedálů na podlaze na páku, na níž chybí tradiční písmeno "D". Po pár sekundách tedy zase vystoupili a dali se na útěk. Daleko se ovšem nedostali. Vběhli přímo do náruče přivolaným policistům.

Poučení z toho je jednoduché. Nevzdávejte se aut s manuální převodovkou. V mladé generaci bude totiž procento těch, kteří s ní umí zacházet, neustále klesat. Do jisté míry tak i v Evropě pomalu začne platit, že manuální převodovka je určitým typem ochrany proti krádeži vozu. Uvidíme, jestli pak pojišťovny začnou "za manuál" poskytovat slevu…