Lidé už vymysleli opravdu rozmanitá rekreační obytná vozidla. Vyrobit se dají například z obyčejného nákladního přívěsu za běžný osobní vůz, existují nástavby na korbu pick-upů nebo vestavby s lůžkem a kuchyňkou, které se vejdou do kufru menší dodávky nebo třeba kombíku.

Nyní však francouzská firma Beauer přišla s nápadem umístit rozložitelný obytný modul na šasi dodávky. Lze tak využít klasické dodávkové automobily nabízené evropskými značkami. Konkrétně se jedná o Volkswagen, Renault, Peugeot, Fiat, Mercedes, či Iveco.

Na to, jak to celé vypadá, se můžete podívat do fotogalerie u článku.

Jedná se o tubus válcového tvaru, který na výšku měří rovné dva metry. Po rozložení, což obstarají elektromotory během jediné minuty, se ovšem vytvoří obytný prostor s délkou 460 centimetrů a obytnou plochou dvanáct metrů čtverečních. Na obou koncích zajistí potřebnou stabilitu sklopné podpěry.

Kempingový přívěs 7even50.One
Chytrý nápad z Německa: Z vozíku na materiál vznikl obytný přívěs

Připraven pro trávení dovolené

Každá ze tří částí má přesně definovanou roli. V jedné z nich se nachází obývacího pokoj kombinovaný s jídelnou. Pobývat tu může až pět lidí. Tento obývák se nachází vedle rozměrné kuchyně. Jídla lze připravovat v mikrovlnné troubě nebo na dvouplotýnkovém vařiči. K dispozici je stodvacetitrová lednice, samozřejmě také dřez.

Mezi ložnicí a koupelnou je také koupelna se sprchou a kazetovým záchodem. Ve třetím modulu je pak ložnice s klasickým manželským dvoulůžkem.

Zkušební jízda speciálního obytného vozu Decoliner
Podivuhodný obytný vůz Decoliner změnil majitele. Za 12 miliónů korun

Zákazník si může objednat plynové nebo elektrické topení, dále třeba schůdky, nosič na jízdní kola, solární panely nebo velké nádrže na čerstvou a odpadní vodu, televizi a mnoho dalšího příslušenství.

Beauer nabízí dodávku kompletního vozu s kabinou pro 2-3 cestující v ceně 66 900 eur, verze s kabinou pro pět lidí za 71 600 eur.