V sérii videí Hilux Little and Large proto vidíme velký pick-up Toyota Hilux a model Tamiya Bruiser, jak společně projíždí bahnitým terénem, nebo se brodí vodou.

Zdroj: Youtube

Zatímco velký Hilux zvládá brodit vodu do 700 mm, malý Bruiser má v tomto ohledu výhodu. Pokud se zabezpečí elektronika, není na něm co utopit a Bruiser lze protáhnout vodou i do úplného ponoření.

Zdroj: Youtube

Čtěte také: Šílený nápad. Subaru poslalo WRX STI na nejslavnější bobovou dráhu světa

Tamiya se nebojí srovnání ani v oblasti tažné síly. Za oba vozy byl zapřažen vlek se závodní Toyotou GT86 (za malý vůz pochopitelně v malém provedení) a cílem bylo projet slalom. Zde si však velký Hilux vedl o hodně lépe, neboť se ani po několika změnách směru nepřevrátil.

Zdroj: Youtube

Vůbec nejzajímavější trik celé série videí ovšem spočíval v okamžiku, kdy byl velký Hilux zapřažen za několik aut na dálkové ovládání a tažen skrz hangár. Poměrně fascinující vezmeme-li v potaz, že Tamiya Bruiser váží 3,2 kilogramu a Toyota Hilux přibližně 2,2 tuny.

Kolik RC modelů nakonec bylo potřeba? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Čtěte také: Nový Peugeot 508 dorazí příští rok. Slibuje skoro prémiový charakter

Tento nápad pochází již z osmdesátých let, kdy byla Toyota tažena RC auty v televizní reklamě. Povšimněte si také vtipného detailu, že má muž sedící za volantem Toyoty na hlavě přilbu. Rozhodně se však nedá říci, že by ji kvůli něčemu potřeboval…