V roce 1955 Hopkirk vyhrál první závod s vozem Sunbeam-Talbot v profesionálním rallye. Koncem padesátých let nastoupil do skupiny Rootes jako tovární jezdec. Na Safari rallye nahradil úřadujícího mistra světa F1 Mikeho Hawthorna, který zahynul při dopravní nehodě. Později se s vozem Sunbeam Rapier umístil na celkovém třetím místě a ve své kategorii zvítězil.

Největšího úspěchu však dosáhli v roce 1964, kdy po boku svého spolujezdce Herního Liddona vyhrál Rallye Monte Carlo. Jeli s vozem Mini Cooper S s registrační značkou 33 EJB. Stali se tak poslední britskou posádkou, která tuto soutěž vyhrála.

  • Jak uměl "Paddy" Hopkirk skvěle řídit Mini Cooper můžete vidět na tomto videu:
Zdroj: Youtube

Hopkirk byl známý svou všestranností vysoko se umisťoval na jakémkoli povrchu nebo typu závodu. V letech 1965 až 1967 jezdil s vozem Morris Cooper S a ve dvojici s dalším skvělým jezdcem rallye, Finem Timo Mäkinenem. V roce 1965 vyhrál Coupe d'Argent na Alpské rallye. V letech 1965 a 1967 vyhrál také Circuit of Ireland Rally, 1966 a 1967 Alpine Rally a 1967 Rally Acropolis.

Během vytrvalostního závodu Londýn-Sydney v roce 1968 se posádka na voze Citroën DS čelně srazila s jiným vozem na silnici a byl to právě Paddy Hopkirk a jeho týmový kolega Tony Nash, kterým se podařilo posádku z hořícího vraku vysvobodit.

Dvoumístný kabriolet Mercedes 230 SL má přezdívku Pagoda. Vyráběl se v letech 1963 až 1971.
Pagoda má 60 let. Mercedes slaví kulatiny úžasného roadsteru 230 SL

V roce 1982 Hopkirk se spolujezdcem Brianem Culchethem vyhrál RAC Golden 50, historický jubilejní závod k 50. ročníku RAC Rally, s vozem Mini Cooper, s nímž Timo Mäkinen vyhrál v roce 1965 Rallye Monte Carlo. V roce 1994 se zúčastnil Rallye Monte Carlos s vozem Mini Cooper, který byl velmi podobný původnímu závodnímu speciálu. V konkurenci mnohem modernějších a výkonnějších strojů dojel na pěkném 60. místě.

opkirkovy úspěchy ve světě rallye mu vynesly několik ocenění. V roce 1967 byl zvolen doživotním členem British Racing Driver’s Club a je patronem charitativní organizace WheelPower pro zdravotně postižené. V roce 2010 byl Hopkirk spolu s Mäkinenem, Rauno Aaltonenem a Erikem Carlssonem mezi prvními čtyřmi členy Síně slávy rallye. O pár let později obdržel i Řád britského impéria.

S Patrickem Barronem „Paddy” Hopkirkem jsme se rozloučili 21. července 2022. Jeho neuvěřitelná kariéra trvající několik desetiletí je důkazem jeho talentu a vášně pro rallye.