Solberg a jeho navigátorka Veronica Engan se představí na nadcházející Rally Španělsko, která se jede v Katalánsku. Bývalý světový šampion z roku 2003 se představí za volantem nového Volkswagenu Polo GTI R5 v kategorii WRC 2.

Zdroj: Volkswagen

Solberg, který nyní úspěšně závodí ve světovém šampionátu v rallycrossu, se vrací na místo, kde před šesti lety ukončil kariéru ve WRC. Ze strany Volkswagenu jde čistě o zviditelnění premiéry nového závodního náčiní, protože Solberg ve světě WRX jezdí za švédský polotvární tým PSRX VW a z marketingového hlediska do sebe vše skvěle zapadá. Po skončení závodního víkendu se Solberg znovu vrátí do WRX.

Před 35 lety se "užovka" změnila v "emko" - aneb facelift Škody 105/120

Nové Polo GTI R5 je vozem, který Volkswagen hodlá nabízet zákaznickým týmům v národních a mezinárodních šampionátech. Nové závodní auto pohání přeplňovaná čtyřválcová jednašestka s výkonem 272 koní a točivým momentem 400 Nm. Hnací sílu na všechna čtyři kola přenáší závodní pětirychlostní sekvence a 1320 kg vážící vůz zrychlí z 0 – 100 km/h za 4,1 sekundy!

Zdroj: Volkswagen

Bude zajímavé, jak si Solberg, který vyhrál 13 světových rally a 188 startů přetavil na 52 pódiových umístění, povede po šesti letech na nejvyšší rally úrovni.