Pokud byste tento vůz potkali na silnici, pravděpodobně byste skončili v příkopu. Tak dlouho byste se totiž za ním otáčeli. Jeho autorem je známý americký stavitel unikátních vozidel Randy Grubb.

V minulosti už postavil různé variace na téma předválečných sportovních vozů, sestrojil i pozoruhodnou kapotovanou motorku, nyní však na sebe upoutal pozornost díky prodeji svého velmi speciálního obytného automobilu Decoliner. Na transakci upozornil portál Motor1.com.

Jeho cena byla poměrně vysoká - půl miliónu dolarů, tedy v přepočtu necelých 12 miliónů korun. Auto postavil již před několika lety a od té doby s ním navštívil řadu výstav.

VW Transporter sraz u Lipna
Vlastnit Volkswagen Transporter je vášeň: Díky ní vznikla i souprava ze dvou T4

Z boku působí vozidlo velmi aerodynamicky. Hodnotu součinitele aerodynamického odporu mu ale nepochybně tvoří nástavba na střeše. Něco jako kapitánský můstek na luxusních jachtách. Vstupuje se sem po dlouhém schodišti vedoucím od zadního nárazníku. Nechybí ani zábradlí po jeho stranách. Podlaha je pochopitelně dřevěná.

Stejně jako v případě těchto plavidel lze vůz ovládat jak z vnitřku, tak i z této "horní paluby". V takovém případě ovšem musí řidič dole sejmout volant, propojit tyče řízení a volant nasadit na hřídel nahoře. Je to trošku komplikované, avšak tohle auto je pochopitelně určené pro trávení volného času a to se obvykle moc nespěchá.

Lada Granta jako obytný vůz
I laciná Lada může fungovat jako obytný vůz. Nechybí jí sporák ani sprcha

Základem vozu je šasi šestikolového obytného vozu GMC z roku 1973. Ovšem jeho velká obdélníková okna byla zaměněna za kulatá a na povrch karosérie se dostaly pláty leštěného hliníkového plechu. Také příď má zcela jiný design. Umělecký dojem celku pak dotváření mohutné kapkovité blatníky a rovněž "lodní" reflektor.

Interiér již tak luxusně nepůsobí. Je tu samozřejmě kuchyňka a rovněž rozkládací pohovka. Práce na tomto vozidle si údajně vyžádala šest tisíc hodin a za potřebné díly Randy Grubb utratil sto tisíc dolarů.