Mercedes-Benz je zatím jedinou luxusní značkou, která v Evropě prodává svůj pick-up. Není snad nutné připomínat, že stojí na základu Nissanu Navara. I tak ho ale Němci obdařili víc než dostatečnou výbavou a také poměrně vysokou cenovkou. Teď přišla další německá firma, aby na něj přidělala obytnou nástavbu.

Prostor pro bydlení je položený na místo, kde má Mercedes X běžně ložnou plochu. Výrobce ale nezapomněl, že třeba kvůli počasí bude pohodlné přejít z kabiny rovnou do obytné části. A tak je prostor propojený.

EleMMent Palazzo je jedním z nejdražších obytných vozů světa
Karavan jako jachta nebo obří glóbus. Prohlédněte si bizarní domy na kolech

Uvnitř najdete poměrně chladné materiály. Jde o broušený hliník, hladkou podlahu a jednoduché matrace. Důvod je ale jasný – očekává se, že budoucí majitel bude vyrážet do těžkého terénu a dovnitř se zanese velké množství nečistot, které pak půjdou snadno setřít. Přitom jsou ale k dispozici dřez, lednice nebo dvě plotýnky plynového vařiče. Chybí jen toaleta a sprcha, místo kterých pravděpodobně poslouží houští a řeka.

Překvapením je poměrně vysoká cena nástavby. Firma Matzker si za ni účtuje 89 900 eur, tedy asi 2,3 milionu korun. A v ceně není ani Mercedes-Benz X, který jí musíte dodat sami. To vás pak takové kempování vyjde pěkně draho a jeden si říká, že by peníze mohl roztočit v pětihvězdičkových hotelích. Ale volání divočiny je prostě neúprosné…

Prohlédněte si přestavbu Mercedesu X v přidané fotogalerii.