Už dříve bylo oznámeno, že se prvním hybridem v portfoliu italské značky stane chystané SUV Urus. Jenže tady se trend nezastaví a přibližně v roce 2022, až skončí éra aktuálního modelu Huracán a přijde nástup přímého pokračovatele, bude i nový „rozpočtový“ supersport značky poháněn hybridním ústrojím.

Následovník Huracánu, jehož název zatím nebyl oznámen, obdrží pravděpodobně zase atmosférický desetiválec o objemu okolo pěti litrů, ale nově i asistenci jednoho či více elektromotorů. Asi nejrozumněji zní varianta, že by spalovací motor poháněl zadní kola a dvojice elektromotorů se starala o pohon kol předních.

Nové Lambo by proto výrazně lépe jelo a zatáčelo, ale přitom by bylo pohonné ústrojí prostorově úspornější. Navíc vzhledem k tomu, že se má jednat o plug-in hybrid, uměl by se supersport třeba po městě pohybovat výhradně za pomoci elektrické energie, což by jej činilo výrazně méně "rozežraným". Takto použitý hybridní pohon vlastně nezní tak úplně špatně. Tedy pokud se automobilce podaří udržet hmotnost vozu na rozumné úrovni.

Pokud vás však přítomnost hybridu v supersportu od Lamborghini děsí, stále tu ještě zůstane možnost poctivého atmosférického dvanáctiválce ve vrcholném modelu. Nástupce současného Aventadoru dorazí ještě před zmiňovaným rokem 2022 a o pohon se v jeho případě postará výhradně dvanáctiválec. I to však bude možná již naposledy.