Možná by se hodilo říci, že prezentace Cayenne není tak úplně showroomem v pravém slova smyslu, ale jedná se o oficiálně nejvýš umístěný „stánek“ s autem. Průhlednou „bublinu“, ve které stojí německé SUV, umístilo Porsche do lyžařského rezortu Méribel v nadmořské výšce 2286 metrů nad mořem.

Ve stejné lokaci se nachází také restaurace Rok a kdo by měl zájem, může si od odborného personálu vyžádat detailní informace o autě, nebo si rovnou domluvit testovací jízdu. Pochopitelně ne na této konkrétní lokaci. Testovací jízdy probíhají na horských silnicích o kus níže.

Porsche 911 Carrera T.
Víte, proč má Porsche 911 motor vzadu? A proč se této koncepce nikdy nezbavilo?

Samotná výstavba prezentace samozřejmě nebyla nikterak jednoduchá. Průhledný dóm, odolávající sněžným bouřím, větru o síle 160 km/h a mrazům až do -25 stupňů Celsia, byl na místo dovezen vrtulníkem v rozebraném stavu. Samotné auto dojelo částečně po svých, ale do finální polohy mu musely pomoci sněžné skútry, které jej vytáhly.

Nejvýše umístěný showroom světa zůstane na svém místě až do konce lyžařské sezóny, tedy do poloviny dubna. Potom zase auto i s dómem poputuje dolů.