Nadšení cestovatelé v obytném autě či karavanu už nejspíš znají stránku Bezkempu.cz, databázi sdružující stovky překrásných míst soukromých vlastníků. Pomůže vám vyhnout se přeplněným kempům a místo toho si užívat klid a soukromí na nejkrásnějších místech naší republiky. Dnešní díl naší série vás zavede do srdce vinic, kde se můžete toulat pěšky i na kole a samozřejmě ochutnávat poklady našich vinařů.

1. Zahrada Porta Bohemica Velké Žernoseky

Fotogalerie: Zahrada Porta Bohemica Velké Žernoseky

Oplocený travnatý pozemek se nachází přímo uprostřed žernoseckých vinic a nabízí překrásný výhled na skalní ostroh Kalvarie i řeku Labe vtékající do kaňonu Porta Bohemica. Na mírně svažité zahradě najdete dost místa pro kempování i terasu k posezení, nejmenší potěší dětský domeček a houpačky.
Jen kousek od pozemku vede páteřní cylostezka č.2 z Vrchlabí, menšími cyklotrasami je protkáno celé okolí.

Na tábořišti se nachází suché WC, kohoutek s pitnou vodou, piknikový stůl a ohniště.

2. Zahrada Vlašák Dolní Dunajovice

Fotogalerie: Zahrada Vlašák Dolní Dunajovice

Jen 3 minuty od centra Dolních Dunajovic najdete oplocenou zahradu, která z jedné strany sousedí s vinnými sklepy, z druhé pak s ovocným sadem. V bezprostředním okolí narazíte na cyklistické stezky, jež vás zavedou do malebných vinařských obcí v moravském i rakouském příhraničí, i turistické trasy po Pálavě a nedalekých Dunajovických kopcích.

Dobré víno máte na dosah ruky, na pozemku lze doplnit také pitnou vodu. Jen toaletu musíte mít vlastní.

3. Výhled na Mikulov

Fotogalerie: Výhled na Mikulov

Z prostorné zahrady se vám otevře překrásné panorama města Mikulov i okolních luk a vinic. Příjemné koupání najdete v zatopeném vápencovém lomu u Mariánského mlýna a pak je tu bezpočet lákavých turistických cílů, například Svatý kopeček, Dívčí hrad Pavlov, barokní most Portz Insel nebo zoopark Sedlec.

Na pozemku můžete využít suchý záchod i elektřinu, nechybí ohniště a piknikový stůl. Pitnou vodu nutno přivézt vlastní.

4. Zahrada U Smrku - Lednicko-Valtický areál

Fotogalerie: Zahrada U Smrku - Lednicko-Valtický areál

V srdci Lednicko-valtického areálu na okraji obce Hlohovec najdete rozlehlý pozemek obklopený vinicemi a romantickými výhledy na Pálavu. Přímo v obci vám zpestří dovolenou letní kino, hospůdky, dětská hřiště, tenisový kurt i množství společenských akcí. Po okolí plném kulturních památek vás provedou cyklistické trasy i turistické značky.

K dispozici budete mít ohniště s posezením, dětské pískoviště s hračkami i suché WC. Chybí jen zdroj pitné vody.

5. Karavanové stání - Vinařství Fabikovič

Fotogalerie: Karavanové stání - Vinařství Fabikovič

Klasický stellplatz najdete přímo pod vinařstvím Fabikovič v městečku Velké Bílovice. V okolí si nenechte ujít unikátní památky Lednicko-valtického areálu, například Janův hrad, zámky Lednice a Valtice či Minaret. Ve vinařství se můžete seznámit s atmosférou rodinné firmy a ochutnat zdejší maloprodukci kvalitních vín na degustacích s občerstvením.

Na pozemku máte v ceně elektřinu i pitnou vodu, nutností je vlastní toaleta.

 6. Cihelna Přítluky - Vinařství AlcedoVin

Fotogalerie: Cihelna Přítluky - vinařství AlcedoVin

Travnatý pozemek s akáty a jasany na okraji vinařské obce Přítluky nabízí jedinečnou atmosféru místa, na němž se v minulosti těžila hlína pro výrobu cihel. V okolí se nachází mnoho udržovaných cyklotras i turistických stezek, ať už značených, či neznačených, se zpevněným i přírodním povrchem.

K dispozici zde budete mít samoobslužný bar s malou lednicí vín z rodinného vinařství AlcedoVin, najdete zde také zásuvky pro připojení spotřebičů či karavanu. Použít můžete suché WC a ohniště s posezením, potřebujete si přivézt jen pitnou vodu.

7. Karavanové stání v areálu Vinařství Pod Kumstátem

Fotogalerie: Karavanové stání v areálu vinařství Pod Kumstátem

V příjemném prostředí na okraji vinařské obce Krumvíř můžete poklidně relaxovat, ale i plánovat cyklistické či pěší výlety do okolní přírody. Milovníky flóry nadchne nedaleká přírodní památka Louky pod Kumstátem, kde hojně roste krásná, ale ohrožená bylina katrán tatarský.

Po dohodě s majitelem budete mít k dispozici elektřinu i pitnou vodu, toaletu je nutno mít vlastní. Domluvit si můžete také prohlídku vinařství či degustaci s občerstvením a samozřejmě nákup lahvových vín, oceněných ve světových soutěžích.

8. Čejkovice - Příhon přímo u vinařů

Fotogalerie: Čejkovice - Příhon přímo u vinařů

Hned naproti sídlu vinařské firmy najdete travnatý pozemek pro kempování. Po dohodě vám ve vinařství připraví snídani nebo občerstvení, samozřejmostí jsou degustace a prohlídky podniku i jeho vinic.

V otevírací době vinotéky můžete využít zdejší sprchu a WC, pitnou vodu načerpáte 30 metrů daleko a užitkovou přímo na pozemku. K dispozici máte elektrické přípojky, piknikový stůl, gril i dětské hřiště.

9. Kučovanky Velké Bílovice

Fotogalerie: Kučovanky Velké Bílovice

Udržované klidné místo v největší vinařské obci v ČR se nachází jen pár kroků od vinných sklepů a nabízí kouzelný výhled na Pálavu. Okolí je rájem pro cyklisty a přímo od majitelů pozemku si můžete zapůjčit horská kola, nechybí ani možnost nabíjení vlastních elektrokol. K dispozici budete mít suchý záchod, ohniště s posezením a pískoviště pro nejmenší, pitnou vodu dočerpáte nedaleko v místě bydliště majitelů. Domluvit si s nimi můžete také degustaci vín a samozřejmě nákup.

10. Pozemek s vinným sklepem

Fotogalerie: Pozemek s vinným sklepem

Jen pár kilometrů od Znojma najdete kouzelný pozemek přímo ve sklepní uličce. Je zde místo právě pro jednu rezervaci, přenocování si tedy užijete v naprostém soukromí. Co by kamenem dohodil, se nachází Národní park Podyjí s překrásnou přírodou a možností pozorování divokých koní.

Uvnitř vinného sklepa je k dispozici toaleta, umyvadlo i zdroj pitné vody, nechybí ani elektrická přípojka. Ke grilování či opékání na ohni si můžete vybrat víno ze samoobslužné lednice rodinného vinařství majitelů.

close Fotosoutěž Dovolená s autem 2024. info Zdroj: Deník zoom_in Fotosoutěž Dovolená s autem 2024.