Příběh sedmiletého Nina Welcoma, který bojuje s Lesch-Nyhanovým syndromem a jemuž někdo zapálil kompletně zrenovovaný Ford Mustang Mach 1 z roku 1970 darovaný jeho dědečkem, otřásl nejen komunitou nadšenců do aut.

Lesch-Nyhanový syndrom je vzácná metabolická porucha, která se zjednodušeně řečeno projevuje mimo jiné opožděným motorickým vývojem, pohybovými potížemi i neurologickými problémy. Nino je kvůli tomuto postižení upoután na kolečkové křeslo.

Škoda Karoq.
Škoda míří na jihoamerický trh, v Brazílii dostanou Karoq. Má to ale háček

I přestože Nino tuší, že nikdy v budoucnu klasické auto řídit nebude, svůj oranžový Mustang miloval. V noci 13. července mu však auto zapálil dodnes neznámý vandal, který do interiéru naházel petardy pootevřeným oknem.

Hoch tuto strašlivou událost vzal statečně, ačkoliv byl jeho vzácný Mustang přezdívaný „Pumpkin“ (Dýně) rozsáhlým požárem zcela zničen. Mnoho lidí následně Ninovi začalo posílat dárky nebo i finanční příspěvky a automobilová komunita se jednoduše semkla dohromady, aby chlapci alespoň trochu ulehčili trápení.

Nyní je skvělé vidět, že zprvu smutný příběh může mít alespoň trochu veselejší konec. I když Ninovi jeho Mustang Mach 1 už nikdo nevrátí, protože opravit už nepůjde, otec chlapce našel synovi nové auto, jež má nést odkaz tragicky zničeného vozu.

Řidič na Slovensku dostal rychlost za pomalou jízdu.
Řidič dostal pokutu za pomalou jízdu. Hned dvakrát za tři hodiny

Podařilo se mu totiž najít vcelku zachovalý Ford Mustang z roku 1969, který si již v rodině vysloužil přezdívku „Son of Pumpkin“ (syn Dýně).

Auto sice bude potřebovat částečnou renovaci, ale právě na tento proces se Nino těší a chce otci pomoci, jak nejvíc to jen půjde. Díky tomu pro něj možná bude tento „nový“ Mustang ještě speciálnější.