Výzkum společnosti Confused.com se zaměřil speciálně na uživatele velice populární seznamky Tinder. Pro tento účel vzniklo 36 falešných profilů, z nichž půlka patřila stejnému muži, druhá polovina stejné ženě.

Na každém profilu však oba účastníci měli jinou fotku - respektive fotku s jiným autem. Firma přitom vybírala z nejoblíbenějších vozů ve Velké Británii, chtěla se prý zaměřit na běžné modely, nikoli třeba na supersporty či luxusní kousky.

Čtěte také: V Praze roky chátrá extrémně drahý Mercedes SLR McLaren. Proč?

Pak už jen sledovala zájem. Pokud neznáte Tinder, pak vězte, že tato seznamka funguje na principu „shody". Tinder vám nabídne fotografie dalších uživatelů a pokud se vám některá z nich líbí, potáhnete snímek doprava. Pokud ne, pak doleva. Pokud i vás následně dotyčný označil jako přitažlivého či přitažlivou, objeví se vám oznámení o „shodě" (match).

A jak tedy průzkum dopadl? Ukázalo se, že pro ženy byl nejžádostivější mladík s Audi A4 na fotce. Ten samý muž byl naopak nejméně přitažlivý vedle Opelu (v Británii Vauxhallu) Corsa. Mužům se zase nejvíc líbila dívka s Fordem Focus, nejméně ve společnosti Toyoty Yaris.

Kompletní výsledky najdete níže, první obrázek ukazuje výsledky mužů, druhý žen a třetí celkové pořadí. Obrázky zvětšíte kliknutím.

Takto mají auta podíl na úspěchu na seznamce v případě mužů.Zdroj: Confused.comTakto mají auta podíl na úspěchu na seznamce v případě žen.Zdroj: Confused.comA takto vypadá celkový výsledek.Zdroj: Confused.com

Výzkum se mimochodem zaměřil také na přitažlivost ze strany stejného pohlaví (na obrázku označeno modře). Takže jestli jako muž hledáte na Tinderu jiného muže, vyfoťte se s Fordem Fiesta. A jestli se jako žena toužíte seznámit s ženou, zkuste Nissan Micra.