V sobotu 26. března se většina předních českých rallyových posádek zúčastní podniku se sedmi rychlostními zkouškami. Na startu ale nebude úřadující mistr České republika Jan Kopecký, který teprve chystá premiéru svého vozu pro letošní sezónu.

Jana Kopeckého, stejně jako nadějného Dominika Stříteského bude letos podporovat tuzemské zastoupení petrolejářské firmy MOL. Díky jejím aktivitám budou moci návštěvníci letošních tuzemských rally zkusit na simulátoru porazit oba zmíněné jezdce. "Myslím, že v mém případě je to docela reálné, protože naposledy jsem nějakou počítačovou hru hrál asi před dvaceti lety," uvedl na tiskové konferenci bývalý tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký.

Do tohoto vozu zabudovali motor z neuskutečněného projektu Škoda 720
První "přemotorovaná" Škoda se zrodila před 50 lety. Vypadávalo jí zadní okno

Postavení společnosti  MOL v motorsportu okomentoval Tomáš Griglak, ředitel velkoobchodu: „Šest rally jezdců první desítky mistrovství, včetně mistra a vicemistra, v loňské sezóně závodilo s naším palivem MOL Racing Fuel Hi5. To je pro nás důkaz, že dodáváme opravdu kvalitní paliva. Chceme navyšovat nejen počet zákazníků z řad profesionálních týmů, myslíme i na poloprofesionální a hobby kategorie. Tam uplatňujeme cenově dostupnější závodní paliva a náš prémiový benzín MOL EVO 100 běžně dostupný na čerpacích stanicích," sdělil.

Po spíše slavnostním prologu začne "ostrá sezona" druhý dubnový víkend. Na programu je celkem osm soutěží. 

Kalendář mistrovství ČR v rally 2022:

8. – 10. 4. Valašská Rally ValMez
7.– 8. 5. Rallye Šumava Klatovy
20.– 21. 5. Rallye Český Krumlov
17.– 18. 6. Agrotec Rally Hustopeče
9.– 10. 7. Rally Bohemia
26.– 28. 8. Barum Czech Rally Zlín
1.– 2. 10. Invelt Rally Pačejov
14.– 15. 10. 3-Städte Rallye (Německo)