Tahle bitva začíná být hodně zajímavá, a to se do ní nezapojil Mercedes-AMG One a Aston Martin Valkyrie, dva z nejočekávanějších hypersportovních aut nadcházeních měsíců.

Před dvěma lety, konkrétně 5. října 2016, Lamborghini Hurácan Performante získalo neoficiální titul mezi produkčními vozy na Severní smyčce okruhu Nürburgring. Čas 6 minut a 52,01 sekundy odolával téměř rok do doby, než Porsche prohnalo po nejnáročnější trati na světě své nové Porsche 911 GT2 RS, které bylo téměř o 5 vteřin rychlejší (6:47,3 s).

Tím ale souboj Sant’Agata Bolognese vs. Stuttgart zdaleka neskončil. Před několika málo měsíci, na konci července, se Italové na trať vrátili s Aventadorem SVJ, jehož V12 překonal dvakrát přeplňovanou H6 cca o 2,5 vteřiny (6:44,97 s).

Porsche se však nevzdalo a za pomoci Manthey Racing si titul nejrychlejšího silničně homologovaného produkčního vozu znovu přisvojilo – opět s modelem 911 GT2 RS. Vylepšení motoru od Manthey Racing znamená čas 6:40,3 s, což je o celých ý sekund rychlejší, než standardní verze. Za volantem tohoto vozu seděl opět 31letý Lars Kern, který při rekordním pokusu řídil i standardní GT2 RS.

Detaily ohledně úpravy nejsou známy, Porsche sdělilo pouze to, že 911 GT2 RS dostalo úpravy cílené vyloženě na Severní smyčku.

Abyste byli zcela v obraze, tohle auto je rychlejší, než McLaren P1 LM, což je P1 GTR modifikovaný společností Lanzante. Je rychlejší také než plně elektrické Nio EP9 (6:45,9 s). A to se nám velmi líbí.

close info Zdroj: Porsche zoom_in

Otázkou zůstává, jak s tímto časem „zamávají“ Mercedes-AMG One a Aston Martin Valkyrie. Tak nebo tak, souboj o krále „Ringu“ začíná být velmi, ale velmi zajímavou taškařicí.

Na rekordní jízdu se můžete podívat v přiloženém videu.

| Video: Youtube