Všechny obrázky jsou obálkami měsíčníku „Техника – молодёжи“ (Technika pro mládež), který vychází v Rusku od roku 1933. Prakticky od roku 1936 jsou potom na obálce každého čísla unikátní ilustrace. Ty občas reflektovaly aktuální dobu, takže třeba během druhé světové války se obálky hemžily obrázky Rudé armády, ale občas také odvážně nahlížely do budoucnosti.

Na přebalech se tak často objevovali humanoidní roboti, nechyběly ale ani inovativní zemědělské stroje nebo vize o misích ve vesmíru. A samozřejmě došlo i na auta a vize toho, jak má v nadcházejících desetiletích vypadat přeprava lidí a nákladu.

ZiL 4904 PEU-3.
Neuvěřitelné všechnochody z Ruska. Tahle monstra nemělo zastavit nic

Ilustrací z oboru automobilů, letadel a celkově dopravy jsme pro vás vybrali dohromady 30 a pochází z let 1937 až 1983. Je přitom zajímavé pozorovat, jak se vize nadcházejícího světa postupně modelovala a měnila. Zatímco některé ilustrace relativně odpovídají tehdejší době a zobrazují reálné věci a stroje, některé se hodí spíše do světa science-fiction. 

Každopádně asi netřeba připomínat, že se budoucnost pro Sovětský svaz vyvrbila poněkud jinak a ne zrovna tak, jak si ji představovali ilustrátoři přebalů časopisu. Místo civilních letů do vesmíru, futuristických aut a obecného blahobytu, přišla spíše stagnace, zastaralá auta vyráběná desítky let stejně a pracující lid, který letěl tak maximálně ve fabrice ze štaflí.

Všechny ilustrace naleznete v naší galerii i s příslušným rokem a popiskem.

Neznámé obojživelné vozidlo z Ruska.
V Rusku našli podivné obojživelné auto s osmi koly. Nikdo neví, co přesně to je