Model SANTA FE Plug-in Hybrid je poháněn spalovacím motorem 1.6 T-GDi „Smartstream“ ve spojení s elektromotorem o výkonu 66,9 kW napájeným sadou akumulátorů Li-Pol o kapacitě 13,8 kWh. Tento model bude nabízen s pohonem všech kol a nejvyšším celkovým výkonem 265 k. Výkonné SUV ujede na jedno nabití akumulátorů až 58 km (WLTP*) s výhradně elektrickým pohonem. Ve městě se dojezd modelu SANTA FE Plug-in Hybrid prodlouží dokonce až na 69 km (WLTP*). Pro cestování na delší vzdálenosti je samozřejmě v záloze zážehový motor.

V běžném provozu s využíváním elektromotoru i spalovacího motoru má SANTA FE Plug-in Hybrid emise CO2 pouhých 37 g/km a řadí se tak mezi nejhospodárnější vozy ve svém segmentu. Plug-in hybridní pohon poskytuje zákazníkům maximální flexibilitu. Při každodenním dojíždění mohou používat pohon s nulovými emisemi, zatímco při cestování na delší vzdálenosti mají k dispozici spalovací motor s nízkou spotřebou paliva a minimálními emisemi.

Nízké emise CO2 navíc opravňují české zákazníky k získání registračních značek elektrického vozidla „EL“, které je zbavují povinnosti platit za použití českých dálnic a rychlostních silnic a také umožňují bezplatné parkování na modrých a fialových zónách v Praze.

Nové SANTA FE Plug-in Hybrid s výkonem 265 koní a pohonem všech kol je na českém trhu k dispozici již za 1 249 990 Kč včetně DPH.