Skutečně zajímavou budoucnost by v očích nejvyššího šéfa koncernu Volkswagen měla mít značka Seat. "Chceme, aby se stal přímým konkurentem pro Alfu Romeo," uvedl pro portál Automotive News.

Seat má svými modely oslovovat mladé lidi, kteří si již nepamatují slavné dny této italské značky. "My starší máme ještě skvělé vozy Alfy Romeo v paměti, ale mladým, kterým je 25-30 let už nic neříkají," dodal Diess.

Už v současnosti má Seat v průměru nejmladší zákazníky nejen ze značek skupiny Volkswagen, ale napříč všemi tradičními automobilovými výrobci. "Navíc je čím dál více oslovuje náš sportovní brand Cupra," uvedl pro Automix.cz Filip Stoulil z tuzemského zastoupení Seatu. "Očekáváme, že po příchodu modelu Ateca Cupra to příští rok bude minimálně deset procent z celkového objemu prodejů našich vozů v České republice," sdělil.

Maserati Boomerang
Golf, Seaty či Maserati: To vše stvořil Giorgetto Giugiaro. Slaví 80 let

Zajímavé je, že podobná myšlenka - proměnit Seat v konkurenta Alfy Romeo - se v koncernu Volkswagen objevila již v devadesátých letech. Tehdy stál v jeho čele Ferdinand Piëch. Audi mělo podle jeho představ konkurovat BMW, Volkswagen Mercedesu, Seat zmíněné Alfě a Škoda Volvu. Pak se situace změnila a Volkswagen chtěl raději získat původní Alfu Romeo. Když se to nepovedlo, přichází návrat k původnímu záměru.

Konkrétního vyzyvatele nyní nemá Škoda. Její rolí je pouze to, aby v očích zákazníků byla levnější alternativou k autům s logem Volkswagenu.