Ještě před necelým měsícem předával Sergio Marchionne vozy značky Jeep italským policistům. Následně se odebral do nemocnice, kde měl podstoupit operaci ramene. Nyní na následky komplikací zemřel. Informaci o tom médiím předala rodina Agnelliových, která vlastní kontrolní balík akcií automobilky.

První informace o tom, že zdravotní stav této velké osobnosti automobilového průmyslu není dobrý, se objevily minulý týden. Vzápětí tiskové oddělení muselo vydat zprávu, že Sergio Marchionne už nebude schopen vykonávat svoji práci. O víkendu pak zasedlo představenstvo, které do vedení dosadilo dosavadního šéfa Jeepu Mikea Manleyho.

Kdo je Mike Manley, nový šéf koncernu Fiat-Chrysler?

Marchionne do Fiatu přišel před čtrnácti roky. V té době se tato tradiční značka potýkala s velkými ekonomickými problémy. Díky němu poté došlo k propojení této značky s americkým koncernem Chrysler a vznikl koncern Fiat Chrysler Automobiles. V jeho rámci se dnes nejvíce daří značce Jeep, naopak třeba Lancia byla odsouzena k zániku.

Jeho myšlenky bude firma využivat i po jeho smrti. Letos prvního června totiž představil plán dalšího směřování koncernu. Z něho mimo jiné vyplývá, že i Fiat a další značky koncernu se budou ve stále větší míře orientovat na elektromobily.