Škoda Roadiaq, jak je přestavěný Enyaq nazýván, dostal prodloužený rozvor, a hlavně vyvýšenou „budku“, která se jako šnečí ulita táhne přes střechu až po páté dveře. Ta je zde za účelem zvýšení vnitřního prostoru, v jehož zadních partiích se nachází spaní spolu s úložnými prostorami. Zde je vše vyrobeno na míru s ohledem na udržitelnost a ekologičnost materiálů.

Funkční zůstaly zadní dveře jen na straně spolujezdce, na straně řidiče jsou neotevíratelné. Je zde totiž lůžko pro jednoho, doplněné nahoře úložnými prostorami a světlíkem. Naproti lůžku je potom pult, který slouží jednak jako pracovní plocha s monitorem, dokovací stanicí a bezdrátovou klávesnicí a myší, ale současně jako kuchyňka. Při otevření pátých dveří se dá obytný prostor spojit s venkovním stanem. Po vzoru moderních obytňáků nechybí třeba skládací sprcha, skládací stolek se židlemi, digitální ovládací panel pro topení a klimatizaci, ale ani několik elektrických zásuvek. Elektrospotřebiče lze za slunných dnů napájet solárními panely. Pracovat lze také z místa spolujezdce, kde se nachází polohovatelné rameno na tablet. Vůz je skrze mobilní síť neustále připojen k internetu.

Podívejte se na starší žákovské vozy Škody v naší galerii:

Technika Enyaqu se jinak neměnila. Vůz vychází z verze s pohonem všech kol o celkovém výkonu 195 kW. Baterie o kapacitě 82 kWh vystačí u standardního vozu na dojezd 495 kilometrů podle WLTP, Roadiaq na tom ale bude o něco hůř kvůli aerodynamice, dané střešní nástavbou.

Tým 29 žáků učiliště Škoda Auto pracoval na koncepčním vozu několik měsíců, dohromady se na projektu nasčítalo přes 2 000 hodin práce. Vůz se tak změnil na dobrodružný speciál pro práci i odpočinek, který by mohl být snem každého digitálního nomáda.