Korejskou značku SsangYong si spojíte spíše s podivně vypadající, avšak obstojně jezdícími automobily, než se světem rychlých kol. Přesto se SsangYong už po druhé pustí do boje s nástrahami dakarské rally, která startuje už za měsíc.

Pouštní bugina si bude muset poradit s 5 tisíci kilometry náročných jihoamerických cest, které z větší části nevedou po zpevněném povrchu, a dalšími 3 tisíci kilometry speciálních rychlostních zkoušek.

SUV Alfy Romeo bude sdílet platformu s Jeepem Compass, zařadí se tedy do kategorie kompaktů.
Odvážné plány Fiatu: Nové SUV pro Alfu Romeo i hybridní Panda

Nástrahy loňské dakarské rally zvládla přibližně polovina startovního pole a SsangYong byl v pořadí druhým nováčkem, který dokázal ročník 2018 dokončit. V celkovém pořadí skončil na 32. místě, což na první pohled není nic moc, ovšem v kontextu náročnosti podniku jde o velmi solidní umístění.

Zdroj: SsangYong

Předchozí závodní stroj nesl jméno po crossoveru Tivoli, současný se jmenuje Rexton. S 450koňovým V8, pohonem zadních kol a šestistupňovou sekvenční převodovkou má do oblíbeného SUV Rexton dost daleko, ale co, stejně to má i Peugeot.

Buginu s chrom-molybdenovým rámem, zdvojeným odpružením a závodními brzdami od AP Racing bude i tentokrát „kočírovat“ Óscar Fuertes s navigátorem Diegem Vallejem.