U zámku Kynžvart se seřadila téměř padesátka luxusních sportovních aut, unikátních vozů se silnými motory a nízkými podvozky, které sklidily obdiv mnohých návštěvníků lázeňského městečka. Konalo se totiž letos závěrečné setkání akce Advantage Season, s tajemnou trasou a zážitkovou jízdou pro majitele raritních aut.

Start byl v sobotu v Praze, řidiči si zkusili na uzavřené trati sprint i slalom a v neděli dopoledne dorazili k zámku Kynžvart. Jejich cesta pak pokračovala do pivovaru v Plzni.

  • Na video z této akce se můžete podívat zde:
Zdroj: Antonín Hříbal

Podobných setkání se koná v republice hned několik, ovšem Advantage Season jen zpravidla dvakrát, zahajovací na jaře a podzimní závěrečné.

„Na jaře jsme měli celkem 63 posádek, nyní je zde posádek 47 rozdělených do osmi týmů. Nejde o závod. Na určitých místech se plní soutěžní úkoly, například jsme byli na letišti, kde řidiči s vozy soutěžili ve slalomu nebo sprintu. Večer je pak vyhodnocení a rozdílení symbolických cen,“ řekl Deníku za organizátory fotograf Filip Vido s tím, že řidiči a majitelé supersportů jsou na akci i z Karlovarského a Plzeňského kraje. Prozradil, že v jednom zeleném Porsche přijela jako řidička i paní Ivana Gottová.