Lincoln Aviator, který se má veřejnosti představit už příští pondělí, se velmi pravděpodobně stane prvním automobilem na světě, jehož varovné zvuky nahráli živí hudebníci. Výrobce prý chtěl, aby jeho luxusní SUV mělo s sebou na palubě „něco z Detroitu“. Proto o nahrávky požádal Detroitský symfonický orchestr.

„Řekli jsme jim, ať navrhnou vlastní melodie. Oni jednoduše šli a začali hrát, bylo to fenomenální,“ je ohromena Jennifer Prescottová, která v Lincolnu zastává nezvyklou pozici supervizora harmonie vozu.

Interiér Škoda Scala
Škoda mění interiér svých aut. První ho dostane Scala

Orchestr nahrál celkem 125 melodií, z nichž se vybrala jedna základní linka. Z té nakonec vzniklo šest zvuků, které zazní při 25 událostech a varováních. Rozděleny jsou do tří kategorií podle závažnosti, tedy neproblémové, lehce varovné a silně varovné. V hudbě má být proto cítit buď jen příjemný tón nebo naléhavost.

Lincoln k využití symfonického orchestru natočil propagační video, které si můžete pustit pod článkem. Pokud se chcete vyhnout všeobecným fázím, přeskočte na čas 0:28, kde hudebníci předvádí jednu z melodií. Ta v autě zazní pokud se nedovřou dveře, světla po vypnutí motoru zůstanou zapnutá nebo v nádrži bude málo paliva. Po Aviatoru by měly dostat stejné melodie i další nové modely americké značky.

Zdroj: Youtube