Ross Brown, ředitel pro oblast motorsportu, na technickém semináři před víkendovou Vekou cenou Singapuru ukázal vizi FIA, jak by měl vypadat závodní vůz pro rok 2021. Přestože jednání probíhala za zavřenými dveřmi, obrázek konceptu se okamžitě objevil na sociálních sítích.

Tento koncept je výsledkem spolupráce FIA s týmy formule 1 a má královně motorsportu vrátit bývalý věhlas a znovu přilákat fanoušky, kteří se v poslední době od formule 1 odvracejí.

Automobil Hongqi
Bývalý šéfdesignér Rolls-Royce bude nyní navrhovat vozy pro čínské "papaláše"

Na konceptu je patrné, že přední přítlačné křídlo je řešeno daleko jednodušeji, s bočními křidélky, které jsou výrazně vyšší, než doposud. Boční kapotáž je také méně komplikovaná a kryt motoru a zadní přítlačné křídlo se jeví jako jeden díl. Zadní křídlo rovněž působí, jakoby objímalo zadní kola, což není ani tak z důvodu aerodynamiky, ale spíše bezpečnosti – v případě kolize na sebe auta nenajedou, což v minulosti vedlo k ošklivým karambolům.

Pozměněná kapotáž v oblasti motoru může mít také co do činění se změnami ohledně systému DRS. Ross Brown je totiž velkým zastáncem toho, aby se tento pomocník při předjíždění přestal využívat.