Grafik vystupující pod jménem X-Tomi totiž vzal právě omlazenou Fabii a převlékl ji do "dresu" sportovní varianty RS. Máme tu tedy auto s užšími předními světlomety, černou maskou chladiče, sportovním nárazníkem s velkými otvory a charakteristickými mlhovkami. Nechybí ani velká kola v tradičním "eresovém" designu.

Jak se vám takhle vyšperkovaný vůz líbí?

Škoda Fabia.
Škoda ukázala omlazenou Fabii. Co všechno je nové?

I když prakticky neexistuje šance, že by podobná Fabia vznikla, neznamená to, že by ve škodovce o ostré verzi nepřemýšleli. Podle britského magazínu Autocar mladoboleslavská značka malé "ereso" do nabídky vrátí v příští generaci, velice pravděpodobně jako hybrid. I generální ředitel Škody Bernhard Maier prozradil, že by Fabii RS rád přivedl zpět, nicméně tento plán bude prioritou minimálně až za další tři roky.

Prozatím samozřejmě neznáme podrobnosti, jakou kombinaci spalovacího a elektrického motoru by Fabia RS používala. Pravděpodobná je ale kombinace přeplňovaného benzinového motoru, který by roztáčel přední kola, a elektromotoru, který by měl na starost zadní nápravu. Otázkou také je, jestli by Fabia RS mohla být klasickým hybridem, nebo takzvaným plug-in hybridem s většími bateriemi, které lze dobíjet ze zásuvky.

Do té doby se zájemci o rychlejší Fabii musí spokojit s nedávnou představenou edicí R5, která má jako jediná Fabia pod kapotou čtyřválec. Konkrétně jde o zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 125 koní (92 kW) a sedmistupňovou převodovkou DSG. Vůz je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 203 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 8,8 s. Takže o hot hatch také vyloženě nejde…

Problémem může být i dostupnost, vznikne jen 1300 exemplářů, přičemž České republice bylo z tohoto počtu přiděleno 200 kusů.

Speciální edice Škody Fabia oslavuje rallyové tituly.
Nejrychlejší Fabia už má cenu. Kolik stojí speciální edice R5 se čtyřválcem?