Retro design momentálně hodně frčí a jak se zdá ještě nějakou dobu v kurzu bude. Posledním důkazem je roztomilá Honda Urban EV, která míří do výroby. Automobilový designér Dongman Joo se nechal touto vlnou také unést a navrhl velmi zajímavý crossover, jehož tvary záměrně připomínají model Monteral z počátku 70. let.

Kromě přední masky chladiče se autor nechal inspirovat Montrealem také v oblasti C-sloupku, kde se nachází trojice otvorů.

Snímky z kalendáře Pirelli 2019
Pirelli odtajnilo nové vydání slavného kalendáře. Už opět přináší sexy snímky

Futuristický koncept se jmenuje Freccia a na první pohled nese typické znaky modelů Alfa Romeo, jako je například trojúhelníková maska chladiče. Maska je také jediný nasávací otvor v přední části, což sice vytváří velmi čisté linie, ovšem je otázkou, jak by v případě sériové podoby konstruktéři řešili chlazení motoru.

Z hlediska designu jsou velmi zajímavě řešené přední světlomety, které mají podobu úzkého otvoru pravidelného tvaru. Opět jde o designově velmi povedené pojetí, ovšem otazníky visí nad funkčností a také nad bezpečnostními standardy, které dnešní auta musí plnit. To samé platí o bočních partiích, kde nejsou vidět žádné prosklené plochy.

2018 Alfa Romeo Freccia ConceptZdroj: Dongman Joo

Alfa Romeo oficiálně žádné stanovisko nevydala. Faktem je, že stejně jako ostatní výrobci se chce vydat cestou SUV A crossoverů, nicméně nic nenapovídá sériové výrobě. Tak nebo tak, tohle auto by se nám hodně líbilo. Až čas ukáže, jestli na něco tak odvážného bude mít Alfa Romeo vůbec finance.