Za konverzí okruhového Vulcanu na silniční verzi stojí britská firma RML Group, která má zkušenosti jak se stavbou závodních speciálů, tak úpravou silničních vozů. Na popud jistého nejmenovaného majitele ale nedávno dostala za úkol upravit fialový Vulcan do legální silniční specifikace.

Jen pro připomenutí, Aston Martin Vulcan byl automobilkou vyroben jako čistě okruhový hypersport využívající sedmilitrový atmosférický dvanáctiválec o výkonu 830 koní (610 kW). Design vozu je rozsáhle podřízen aerodynamice, hmotnost vozu činí jen 1350 kg, zrychlení na 100 km/h je otázkou 2,9 vteřiny a maximální rychlost je 360 km/h. Vzniklo jen 24 kusů. Cena se pohybuje okolo 80 milionů korun.

Hennessey VelociRaptor 6x6.
Hennessey VelociRaptor 6x6 je šílený pick-up s výkonem 610 koní

Silniční Vulcan se kvůli homologaci nakonec dočkal plnohodnotných předních světlometů a blinkrů, neboť normálně vůz používal jen LED denní osvětlení. Směrovky se rovněž objevily vzadu na bocích masivního křídla.

Ikonická zadní světla s trčícími ornamenty pak dostala čirý plastový kryt a vzadu přibylo i třetí brzdové světlo, pár nutných odrazek, nové LED pásy pro světlo zpátečky a samozřejmě osvětlený rámeček pro registrační značku. Ke všemu byly pochopitelně vyměněny závodní slicky za použitelné silniční pneumatiky.

NIO ES8.
Čínské NIO ES8 je soupeř pro Teslu Model X. Zaujme i vyměnitelnými bateriemi

Zajímavostí je, že celou konverzi Vulcanu u firmy RML Group některým majitelům doporučil samotný Aston Martin, který se ujistil, že tamní inženýři přestavbu zvládnou. Dříve se přitom mluvilo, že o silniční úpravu neměl zájem pouze jediný majitel. Možná se tak v budoucnu dostane do provozu i některý z dalších Vulcanů.

Okruhový hypersport od Aston Martinu ovšem není jediným vozem tohoto typu, který podobnou konverzi podstoupil. Už dříve se objevila řada britských majitelů okruhového McLarenu P1 GTR, kteří si skrze externí firmu taktéž zajistili přestavbu a homologaci svých vozů. Legislativa ve Velké Británii je totiž v těchto záležitostech překvapivě benevolentní.