Veterán a pojízdný domov v jednom může být snem mnoha stylových cestovatelů. Teď si ho mohou splnit. Na Facebooku se prodává Volkswagen Combi (Bus) v obytném provedení. Auto z roku 1978 prošlo před dvěma lety poměrně nákladnou rekonstrukcí a teď se ho majitel zbavuje za velmi zajímavých 386 tisíc korun.

Busík dostal nový lak a všechny zrezlé součástky byly vyměněny. Novinkou jsou také dvě baterie nahrazující nevyhovující originální elektrickou síť. Obytný prostor je izolovaný 10 mm silným materiálem. K dispozici jsou na míru vyrobený nábytek, nové sedačky i zásobníky na 40 litrů čisté a 40 litrů špinavé vody. Sprcha ani záchod se ale do vozu samozřejmě nevešly.

Obytný kloubový autobus Volvo B10MA
Máte vysloužilý kloubový autobus? Udělejte si z něj luxusní byt

Auto loni prošlo náročnou cestou. Majitel s ním vykonal 10 tisíc kilometrů dlouhou pouť po Jižní Americe a nevyhnul se horkému počasí v Brazílii, ledovému v Bolívii a větrnému v Chile. Proto ještě před prodejem nasadil vozu nový repasovaný motor, brzdy, tlumiče i spojku.

Právě na konci své cesty se rozhodl obytného Volkswagenu zbavit. A to je ten háček. Auto s americkou poznávací značkou se momentálně nachází v Brazílii. S posláním za oceán prý není problém, jen je potřeba k lákavé ceně ještě připočíst právě náklady na přepravu. Pokud se vám vůz líbí, můžete majitele kontaktovat mimo jiné na Instagramu. Najdete ho pod přezdívkou „blacknoof“.