Jenže před začátkem druhé sezóny se ukazuje, že se koncept putovního studia zjevně úplně neosvědčil. Jak naznačily již dřívější dohady a zvěsti, The Grand Tour pro druhou sezónu „zakoření“ v pevném studiu v britském Cotswoldsu.

Fanoušci The Grand Tour (a starého Top Gearu), kteří doufali, že se natáčení dostane i k nim, tuto novinku vítají pochopitelně s drobnou nevolí. Jenže za změnou stojí docela pochopitelný důvod, kterým je prý plíživě postupující stáří tří hlavních moderátorů.

Ken Block, Ford Mustang Hoonicorn a takzvaná Climbkhana na hoře Pikes Peak.
Ken Block se zase předvádí. Tentokrát vzal Mustanga na Pikes Peak, podívejte se

Jak řekl sám producent Andy Wilman, pevné studio na natáčení studiových sekvencí ulehčí „bolavým kloubům a zápolícím plicím moderátorů“. Ti až dosud museli cestovat po celém světě nejen během samotného natáčení, ale i během dotáčení studiových pasáží.

Kdybyste se však přece jenom chtěli zúčastnit studiového natáčení The Grand Tour v Británii, lístky jsou aktuálně v prodeji a k mání budou až do úterý 3. října.

Druhá série startuje na internetovém kanálu Amazon Prime už za necelé dva měsíce, a sice 17. listopadu. Těšit se prý máme na výrazně více filmů o dobrodružných výpravách do různých míst celého světa. Přesně tyto cesty (za starých časů Top Gear Speciály), jsou totiž nejpopulárnější složkou celého pořadu.