Vypadá zajímavě, je kvalitně zpracovaný, a pokud neváháte zaplatit další peníze za příplatkovou výbavu, může být výborným zázemím třeba na prodloužené víkendy.

Prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii.

Řeč je o přívěsném vozidle Sealander, který je na trhu od roku 2014. Nyní už je na trhu vylepšená verze. Díky nízké hmotnosti je ho možné připojit v podstatně za libovolné osobní auto a přijet s ním třeba do klasického kempu. 

Anebo, což je určitě pro většinu lidí lákavější varianta, můžete zavítat k jezeru či přehradě, odpojit ho a zatlačit do vody. Díky konstrukci z laminátu se neutopí, naopak bude plavat. A pokud k němu připevníte malý motor, můžete si udělat okružní výlet nebo si doplout do hospůdky na druhém břehu.

Ford Nugget láká k výletům mimo civilizaci
S nejvyšším Fordem mezi severočeskými doly: První test obytného vozu Nugget

Zatímco ve dne můžete do přívěsu-člunu pozvat na drink nebo malé občerstvení až pětici dalších lidí, v noci můžete složit stolek a vytvořit lůžko s rozměrem 200 x 140 centimetrů.

To vše při délce vozidla 465 centimetrů i s přípojnou ojí. Šířka činí 172 a výška 189. Komu by se zdálo, že je uvnitř málo prostoru, ten si může stáhnout natahovací střechu.

Díky se pak lze během dne uvnitř opalovat a v noci hledět na hvězdy.

Během tří dnů jsme po Česku ujeli s VW Grand Californií skoro 900 kilometrů
Cestování ve stavu nouze po Česku. S největším Volkswagenem to šlo dobře

Pokud se rozhodnete pro plně vybavenou variantu (základ obsahující vlastně jen lavice a skříňky přijde na 24 950 eur), budete mít ve výbavě například také chemický záchod, umyvadlo se zásobníky pro čistou a špinavou vodu, sprchu, gril upevnitelný na vnější držák, kompresorovou lednici, osvětlení se zásobou energie z nástavbové baterie, vařič a třeba také moskytiéru do prostoru zatahovací střechy. To pak cenovku navýší o dalších 5 - 10 tisíc eur.

Sami si pak musíte ještě koupit lodní motor. Pro plavbu bez "řidičáku na loď může mít výkon maximálně 4 kilowatty. Ten přijde podle kvality na několik tisíc až několik desítek tisíc korun.