Dokonce ani v Americe, která je skutečnou zemí neomezených možností, údajně dosud nic takového neviděli. A to se tam na kolech objevilo snad všechno, co si můžete představit. Časté byly přestavby mířené opačným směrem. Tedy třeba ve smyslu využití proudových motorů pro pohon osobních aut. Ale, že by se někdo pokusil udělat z letadla auto?

Jenže stalo se. Společnost Jetsetter z Illionis nyní na výstavě v Dallasu prezentovala zhmotnělou myšlenků pánů Dana Harrise a Franka DeAngela. Ti ji pojali již v roce 2006. O technických datech toho zatím moc známo není. Jen to, že o pohon se nestarají původní proudové motory, ale jistý osmiválec americké výroby.

Pouze 90 koní může stačit na pokoření Ferrari
Video: Jak 90 koní Mazdy MX-5 stačí na Nürburgringu na pokoření Ferrari 458

V pilotní kabině je klasický volant a za ním dostatečný prostor pro pořádání bláznivých párty. Nechybí kvalitní ozvučení a barevné osvětlené. Dovnitř se pasažéři dostávají stejnými výklopnými dveřmi jako v době, kdy tento stroj brázdil místo silnic oblohu. Barva ovšem byla změněna. Nyní je stroj lakován v působivé červené metalíze.

Řidič si nepochybně musí předem dobře naplánovat trasu, kudy s tímto monstrem pojede. Poloměr zatáčení totiž určitě nebude nejmenší, a také projet pod nízkými mosty nebo tunely musí být kvůli výškovému a směrovému kormidlu na zádi docela problém.