Sraz nejen veteránů na Podluží

Sraz historických automobilů, motocyklů a jiné historické techniky, včetně traktorů se uskuteční 27. dubna ve Tvrdonicích na Břeclavsku. Web agroportal24h.cz uvádí, že se akce uskuteční od 10.00 do 14.00 hodin.

Jedenáctý ročník ve Zděchově

V sobotu 4. května odstartuje již 11. ročník traktoriády ve Zděchově na Zlínsku. V šesti kategoriích a dvou disciplínách poměří soutěžící své síly na zdejší motokrosové trati. Aktuality k akci lze sledovat na facebookovém profilu.

Spanilá jízda a orientační závod pod Točníkem

V sobotu 11. května to rozjedou Veteráni pod Točníkem. Spanilá jízda pojede kolem hradů Točník a Žebrák již potřetí. Soutěžící čeká i i orientační závod. Podle portálu veterankalendar.cz je sraz v 10.00 hodin na náměstí v Žebráku.

Podivínský mazec 2023.Podivínský mazec 2023.Zdroj: Se svolením Terezy Hálové

Traktoriáda Březová nad Svitavou

V neděli 12. května se uskuteční Traktoriáda v Březové nad Svitavou na Svitavsku. Bude představeni všech účastníků a strojů, pojedou se sprinty, bude taháni břemene a nově ještě brod. Akce začne v 9.00 hodin a potrvá až do 17.00 hodin.

Zdroj: Youtube

8. ročník mistrovství Ústeckého kraje v orbě

V pořadí již 8. ročník soutěže traktoristů Ústeckého kraje v orbě. Dějištěm budou Kaštice u Podbořan. Pořadatelem je Traktor Zetor Team Míly Vaňourka z Krásného Dvora.

Traktory a další stroje při protestech zemědělců v Praze - 7. března 2014
Který traktor vás při blokádě Prahy nejvíce zaujal? Dejte hlas svému miláčkovi

Setkání v Brnířově

Poslední květnovou sobotu, konkrétně 25. května, je možné udělat si výlet do Brnířova na Domažlicku na Brnířovské setkání starých traktorů a veteránů. Jedná se o dvanácté setkání a podle informací na webu eurooldtimers.com o jednu z největších akcí tohoto druhu v České republice. Každoročně přijíždí na 240 kusů starých traktorů, aut i motocyklů. A vždy přijede i několik opravdových unikátů.

Traktoriáda Dalečín – Písečská Zmole

Chystá se také druhý ročník Traktoriády Písečská Zmole. Ten se uskuteční podle informací na webu agroportal24h.cz v neděli 26. května na motokrosové trati Písečská Zmole.

Loňská traktoriáda v Modlíkově.Loňská traktoriáda v Modlíkově.Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Pradědečkův traktor v Čáslavi

První červnový víkend, tedy ve dnech 1. – 2. června se v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi uskuteční oblíbená předváděcí akce Pradědečkův traktor. Celý víkend budou na ploše v areálu muzea prezentovány vybrané historické zemědělské stroje. K vidění budou traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory nejen ze sbírek muzea, ale i od soukromých sběratelů. Připraven je bohatý doprovodný program, včetně jízdy zručnosti, kterou si mohou vyzkoušet držitelé řidičského průkazu.

Římovská traktoriáda

V sobotu 1. června se sjedou traktory také do Římova, na 3. ročník Římovské traktoriády. Začátek je v 10.00 hodin na louce za mateřskou školou, ve směru na Čáslavice. K vidění bude podle portálu veterankalendar.cz nejen spanilá jízda vesnicí, ale i dovednostní soutěže, a to jak pro traktoristy, tak i diváky.

Traktoriáda Myštěves 2024

V Mystěvsi se uskuteční traktoriáda v sobotu 1. června od 14.00 hodin. Návštěvníky čeká přehlídka traktorů, automobilů, motocyklů a strojů domácí výroby. Vše proběhne u rybníku Proutek v Myštěvsi.

Na traktory - veterány do Kovozoo

Staré traktory se předvedou v neděli 2. června také na srazu veteránů v jedinečné kovové zoo u nás - Kovozoo Staré Město. Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Traktoriáda 2023 v Makově.Traktoriáda 2023 v Makově.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Retrojízda v Drahobuzi

Traktory, samoděly, motocykly či automobily postarší provenience se představí při retrojízdě 6. července v Drahobuzi. Registrace a snídaně proběhnou od 8.00 do 10.00 hodin. Poté bude následovat samotná jízda, po příjezdu oběd pro účastníky a soutěže, vyhlášení výsledků. Následovat bude kulturní program, večer pak živá hudba, akce bude ukončena opět ohňostrojem.

Značka Harley Davidson představuje své nové modely na Motosalonu na brněnském výstavišti.
Kaskadéři, motorky za miliony i stroj vytažený ze studny. To byl Motosalon 2024

Novinka v Markvarticích na Děčínsku

Zcela novou událostí v kalendáři traktoriád je Markvartická traktoriáda. V sobotu 10. srpna ji čeká první ročník. Domácí i tovární traktůrky zde na připravené trati porovnají své síly a dovednosti na připravené trati v Markvarticích u Děčína. Podle webu agroportal24h.cz mají traktůrky mají sraz v 10.00 hodin u hřbitova v Markvarticích.

Truck sraz, traktoriáda a Guláš fest v Děpoltovicích

V sobotu 10. srpna se uskuteční Truck sraz, traktoriáda a zároveň i Guláš fest v Děpoltovicích na Karlovarsku. Začíná se ve 12.00 hodin v areálu Pegas v Děpoltovicích. Na programu je spanilá jízda a bohatý doprovodný program. Truck sraz nabídne kamiony všech značek a velikostí. Každý kousek bude vytuněný k obrazu majitele, takže se můžete pokochat. Traktoriáda bude opět přehlídkou nejrozmanitějších mašin. Budou k vidění vidět malé traktůrky i obří stroje a to i v různých soutěžích. Guláš festproběhne jako klasická soutěž v tom nejlépe uvařeném guláši. Vše zakončí rockový večer.

Slavnosti sklizně v Centru Eden

Slavnosti sklizně v Centru Eden, poznávacím parku, který se nachází v Novém Dvoře v Bystřici nad Pernštejnem, nedaleko bystřického vlakového nádraží, na Vysočině. Ty se zde uskuteční o víkendu 17. – 18. srpna, a i když nejsou přímo srazem traktorů, je možné v rámci bohatého doprovodného programu se na traktoru třeba svézt. Již tradiční slavnost nabídne v celém areálu tematickou výzdobu, spoustu výborného jídla a pití, které neodmyslitelně patří k těmto slavnostem.

Na akci budou atrakce, jako FARMAkoutek, expozice, zemědělství, svezení v traktoru a na bryčce, folklor, cimbálová muzika, skákací hrady, svezení na koni, dílničky, stanoviště pro děti a další. Akce je nejvyhlášenější v širokém okolí.

Traktoriáda v Dráchově v loňském roce.Traktoriáda v Dráchově v loňském roce.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Dobrodružství v Dráchově

Dobrodružná je Dráchovská traktoriáda, která se letos uskuteční v sobotu 17. srpna. Na louce u dráchovského mostu se uskuteční již 11. ročník této největší akce v okrese Tábor. Návštěvníky čeká nejen přehlídka starých motocyklů, traktorů a traktorů domácí výroby, ale především soutěže, jako je jízda pralesem či couvání s válcem na čas.

Soutěže i výstava Miss traktor

Velkou událostí je vždy Železnohorský traktor ve Žďárci u Seče na Chrudimsku. Letos by se měl uskutečnit v sobotu 17. srpna. Na diváky obvykle čeká spanilá jízda, závody traktorů ve slalomu a sprintu nebo výstava historických a moderních traktorů. Sami diváci se mohou zúčastnit soutěže v koulení balíků slámy!

Velký přehled akcí tohoto typu se dá najít například na portálu Kudy z nudy, ale také na konkrétních webech, věnovaných právě těmto akcím.

Pamatováno je také na děti, které se mohou zapojit do soutěže pro děti a rodiče anebo se pobaví ve skákacím hradu. Dospělí především z řad mužů určitě ocení výstavu fotografií soutěže Miss Traktor, celá rodina se pak může těšit na stánkový prodej, točenou zmrzlinu nebo slavnostní vyhodnocení a předání cen odvážným traktoristům.

Holky na motorce příliš přemýšlejí, a to je brzdí, říká instruktorka motoškoly

Hornoplánská traktoriáda 2024

V sobotu 24. srpna se do Horní Plané na Českokrumlovsku sjedou příznivci a majitelé traktorů k již 8. ročníku Hornoplánské traktoriády. Ta se uskuteční od 11.00 hodin na hřišti na Dobré Vodě. Na programu jsou soutěže v jízdě s trakrorem a jejich vyhodnocení, večer pak koncert kapely Kocourovo kartáč.

Traktoriáda v Modlíkově

Již 11. ročník závodů malotraktorů se uskuteční v sobotu 7. září v Modlíkově na Havlíčkovbrodsku.


Nahrává se anketa ...

Šumvaldská traktoriáda

Sbor dobrovolných hasičů Šumvald a fandové zemědělské techniky zvou v sobotu 14. září na Šumvaldskou traktoriádu do Šumvaldu na Olomoucku. Pořadatelé na facebookovém profilu uvedou konkrétní program. Loni se soutěžilo v jízdě zručnosti, na sílu v tahu a v jízdě Harlejovou džunglí. Doplňkovou akcí bývá spanilá jízda.

Traktoriáda Praskolesy

Ve stejný den, tedy v sobotu 14. září se podle informací na webu agroportal24h.cz uskuteční také Traktoriáda v obci Praskolesy na Berounsku, pořádaná Tractor Clubem Praskolesy.