Francouzský umělec Benedetto Bufalino již v minulosti vytvořil netradiční instalace z nepojízdných automobilů. Ze starého Audi 80 udělal dříve pouliční lampu, letitý Renault 21 přetvořil ve veřejnou lavičku a hatchback Clio zase na stůl na stolní tenis, nehledě na Seat Ibiza, z něhož se stala vířivka a další šílenosti (viz galerie).

Tentokrát si ale Bufalino vzal na paškál postarší kombík Ford Mondeo a vytvořil z něj plnohodnotnou a zcela funkční pec na pizzu. A několik pořádných italských specialit ve svém Fordu již taky upekl.

Huansu C60 Hyosow.
Číňané už stihli okopírovat i Lamborghini Urus. Miliony ale potřebovat nebudete

Interiér auta tedy „vykuchal“, boční okna nahradil plechovými pláty a uvnitř vytvořil z cihel patro, na němž se peče. Zbylé okolí je pak vyloženo potřebným dřevem k zajištění dostatečného žáru. V podstatě se tak jedná o klasickou zděnou pec, ale uvnitř starého Mondea.

My jen doufáme, že umělec z interiéru vozu pečlivě odstranil všechna gumová těsnění a plastové části k uchycení panelů interiéru. Jinak si asi vychutnáte pizzu s příchutí samotného auta. Taky není zřejmé, jak má pec řešený komín. Kouř tak možná proudí ven přímo předním otvorem, což taky není zrovna praktické.

Mazda MX-5 jako prodejní stánek.
Mazda MX-5 nenabízí jen radost z jízdy. Tahle funguje jako stánek s občerstvením

Bufalino svůj nejnovější výtvor představil v rámci francouzské umělecké organizace 2Angles. Každopádně je ale škoda, že s vozem není možné hotovu pizzu zároveň i rozvážet. Už by se totiž nejednalo o pouhou pec, ale doslova o pojízdnou pizzerii.

Když někdo může v Mazdě MX-5 péct brambory a hned je prodávat (viz výše), proč by nešlo rozváženou pizzu péct rovnou za jízdy?