Legendární Škody a formule v Cabrio Gallery

Bývalá cihelna v Dobřenicích, nacházející se 10 kilometrů od Hradce Králové, se proměnila v galerii československých aut, kabrioletů a formulí značky Metalex. Sezóna galerie 2022 je ve znamení nové expozice Československé formulové vozy let 1967 až 1992.

Uvidíte jedinečnou kolekci skládající se z 12 československých monopostů z dob minulých. Vedle formulových monopostů tu naleznete Ferrari Mondial V8 (1980), Mercedes 190 SL (1957), repliku Skoda buggy (1971), repliky Porsche 356 (1967) a 550 (1989) a okruhové závodní vozy 90. let

Výjimečnou kategorii zde tvoří unikátní vozy jednokusové produkce Škoda, Karosa, MTX a maketa 1:1 Super automobilu od Václava Krále – Jawa Junior Sport, elektromobil Škoda Elmo UK.

Nejedná se však o klasické muzeum, otevřeno je po dohodě s majitelem Pavlem Kalinou, kontakt: kalina@cabrio.cz, +420 603272710.

Ilustrační foto
V Cabrio Gallery uvidíte legendární československé Škody a formule

Výstava tisíců modelů autíček

Tisíc modelů autíček najdete ve Veselí nad Lužnicí. Výstava s názvem Autíčko, kam se podíváš představuje modely ze soukromé sbírky Martina Ježka. Na místě je možnost vybrané exponáty také zakoupit. Děti se mohou těšit navíc i na dílničky s autíčky.

Výstavu si můžete prohlédnout až do 15. září 2022 ve výstavní místnosti Kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí. Otevřeno je každé úterý, čtvrtek a sobotu od 13 do 17 h. Vstupné je 20 Kč.

V galerii si můžete prohlédnout snímky autíček - za fotky děkujeme Romanu Růžičkovi.

Veselská výstava Autíčko
Retro skvosty i vozy Jamese Bonda. Tisíc autíček najdete na jediném místě

Veterány zamíří v sobotu k Mikulovu

Premiérový sraz majitelů veteránů všech druhů chystají na sobotu pořadatelé v Sedleci u Mikulova. Do kraje pod Pálavou pořadatelé zvou veterány na dvou i čtyřech kolech, osobní auta i vozidla nad 3,5 tuny.

Účastníci se ke Stánku u Kuby v Sedleci budou sjíždět mezi desátou a polednem, ve dvě odpoledne vyrazí na spanilou jízdu krajem pod Pálavou. V šest večer následuje zábava. Účastníci se musí registrovat na telefonním čísle 734209299.

TipCars.comTipCars.comZdroj: Deník