Jde totiž o rozprodej vybavení amerického závodního týmu, jehož majetek byl kvůli podvodům majitele zabaven.

Vlastníkem a zakladatelem týmu Level 5 Motorsports je jistý Scott Tucker, který zbohatl na poskytování krátkodobých půjček s vysokým úročením. Tento muž přitom měl během svého podnikání několikrát problémy s americkou Federální obchodní komisí, několikrát dokonce musel kvůli podvodnému jednání platit i pokutu. Vždy si to mohl dovolit.

Čtěte také: Dobrodruzi vyrazili na expedici kolem světa. Jedou stařičkým žigulem

Jenže loni mu byla vyměřena pokuta, jakou už zaplatit nedokázal - 1,266 miliardy dolarů, tedy v přepočtu skoro 32 miliard korun. Tuckerovi tak musel být zabaven majetek.

A tím se dostáváme ke zmíněnému závodnímu týmu, který bude po částech rozprodán 11. května v aukci (odkaz najdete zde, na stránkách naleznete také řadu dalších fotografií).

Jde zejména o závodní speciály, kterých tým vlastnil 11. Na seznamu najdeme například dvě Ferrari 458 GTD, z nichž jedno ovládlo svou třídu při čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně v roce 2014 - prodat by se mohlo v přepočtu za nějakých 7 milionů korun.

Nepřehlédněte: Bugatti Chiron pro americký trh má nevzhledné nárazníky. Kvůli legislativě

Ale jsou tu i další Ferrari, konkrétně závodní verze modelů 430 a 360, dál Porsche 911 Turbo 996 pro závody SCCA nebo tři "placky" od společnosti Lola a dva speciály Honda HPD ARX-03.

Kromě aut jsou ale k mání i další zajímavé věci, například dva převozní návěsy či servisní vybavení. Celkem je k dispozici 350 položek.