Rudým závoďákem, o který se budou zájemci předbíhat tučnými nabídkami, je historický monopost Alfa Romeo Tipo B Grand Prix Monoposto z 30. let. Že se jedná o neskutečně raritní exemplář, dokládá i fakt, že zrovna tohoto modelu se vyrobilo pouze 13 kusů.

Tento poslední vyprodukovaný kus navíc závodil i pod barvami týmu Scuderia Ferrari a za svůj život si dojel k nespočtu vítězství. Zrovna Tipo B se ke všemu považuje za jeden z prvních doopravdy úspěšných monopostů, tedy závoďáků s jediným, uprostřed situovaným místem pro řidiče.

Toyota Land Cruiser FJ62 od společnosti FJ Company.
Dokonalá renovace. Toyota Land Cruiser z 80. let vypadá zase jako nová

Exemplář určený k aukci přitom vlastně neměl vůbec vzniknout. Alfa Romeo totiž mezi léty 1932 až 1933 vyrobila pouze dvě šestikusové série. Na základě zbylých dílů však vznikl nejspíše v roce 1934 tento celkově třináctý kus, který používal tým Scuderia Ferrari a poté v něm závodil i slavný britský pilot Richard Shuttleworth.

Alfa má pod kapotou řadový osmiválec přeplňovaný dvojicí kompresorů. Objem motoru byl v průběhu let zvětšen z 2,9 litru na 3,2 litru. Výkonnostně nabízel osmiválec kolem 265 koní (195 kW), což ale na hmotnost vozu okolo 700 kg nebylo vůbec špatné.

Ferrari 250 GTO.
Tohle Ferrari 250 GTO se prodalo za rekordní sumu. Tipnete si, za kolik?

Po třiceti letech v rukách jediného majitele tak Tipo B zamíří do nového domova. Nabízeno bude prostřednictvím aukčního domu Bonhams na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Aukce proběhne 13. června.

Není divu, že za historicky významný závoďák se očekávají vskutku astronomické nabídky. Odborníci tak předpokládají částky v přepočtu 130 až 150 milionů korun. Na překonání prodejního rekordu Ferrari 250 GTO z nedávných dní to ale stačit nebude, u něj cena mířila do miliard (viz odkaz výše).