Červenec přinesl zvrat v dosavadním vývoji prodeji nových aut v Česku. Zatímco dosud statistiky zaregistrovaných nových aut vykazovaly oproti loňsku pokles, nejlepší červencová čísla v historii znamenají, že v meziročním srovnání je prvních sedm měsíců letošního roku lepších o 0,81 procenta. Letos si tak Češi koupili již 165 322 nových aut. V samotném červenci vzrostly prodeje o 10,12 procenta. 

Nejúspěšnější značkou v letošním roce je samozřejmě nadále neochvějně Škoda, které patří tržní podíl 31,8 procenta. Za ní následuje Volkswagen (9,8), Hyundai (7,7), Dacia (5,8) a Ford (5,1).

Vyplatí se ještě dieselové auto? Našich 5 důvodů pro a proti

Také žebříček nejprodávnějších modelů je víceméně stejný jako v předcházejících obdobích. Tedy na prvním místě najdeme Škodu Octavii a za ní další čtyři modely mladoboleslavské automobilky v pořadí Fabia, Rapid, Superb a Karoq. Prvním modelem, který má na kapotě jiné logo než hlavu Indiána, je šestý (a rovněž domácí) Hyundai i30. Sedmá příčka patří Volkswagenu Golf, osmá Škodě Kodiaq. Do desítky se vešla ještě Dacia Duster a Hyundai ix20.

Poměr benzinových a dieselových pohonů je již 66:31 procentům ve prospěch benzinů. Svaz dovozců automobilů, který výše uvedená čísla zveřejnil, také upozorňuje, že stále roste počet dovážených ojetých osobních aut. Oproti srovnatelnému období o 9,5 procenta. Bohužel, většina z nich (51,6 procenta) je starších deseti let.