Originální stroje, které mimo jiné proslavil Josef Abrhám v roli falešného vrchního, zaparkovaly přímo pod koněm s králem Jiřím z Poděbrad. Oproti předchozím ročníkům jich však bylo méně. Konkrétně deset.

„Je to nejslabší účast za celých dvacet let. „Bohužel, někteří se omluvili kvůli tomu, že se jim velorex rozbil, ale zásadním faktorem je, že ve stejném termínu se pořádá v jiném městě ještě jeden sraz,“ povzdechla si organizátorka setkání Pavla Vokolková.

Účastníci si i tak víkend užili. V sobotu přímo v Pátku plnili různé soutěžní úkoly. Odpoledne pak dostali volno, aby si mohli vymyslet vlastní program. „Část z nich vyrazila do Kerska do Hájenky na oběd, byli se podívat i v přerovském skanzenu,“ uvedla organizátorka.

Velorexy obsadily část Jiřího náměstí. Legendární stroje měly sraz v Pátku. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Přímo na poděbradském náměstí také dostali ceny. A vzhledem k nízkému počtu účastníků byli obdarováni všichni. Hlavní ceny za snahu v sobotních soutěžích však obdrželi první tři.

Pro vítěze byl připraven krásný skleněný pohár. Druhý se radoval z nové baterie do svého vozítka na pomezí motocyklu a auta. Třetí pak získal originální stavebnici Merkur, z níž si podle plánku doma složí… samozřejmě velorex.

V galerii najdete i pohled do několika interiérů většinou tříkolových strojů.