V nedávné epizodě pořadu Jay Leno’s Garage na YouTube se právě tento malosériový výrobce z Minnesoty ukázal a samozřejmě dovezl k Lenovi i své výtvory.

Za značkou Runge Cars stojí Američan Chris Runge, který při stavbě svých vozů zastává opravdu staromódní přístup. Oba modely FF006 a FF007 níže na videu jsou navrženy bez využití počítačové technologie a postaveny kompletně ručně.

Porsche 356 A 1500 GS Carrera Coupe z roku 1957.
Tento rezavý vrak bez motoru má cenu 12 milionů. Majitel ho odložil před 45 lety

Design karoserií tedy nejprve vychází z náčrtků na papíře, kdy se Runge částečně inspiruje u starých závodních Porsche z 50. let, a poté díly kastle ručně vyklepává z hliníkových plechů. U obou vozů se pak rozhodl karoserie nelakovat a hliník pouze vyleštit.

S menšími nedostatky a chybami si však Runge neláme hlavu. Mají totiž zvýrazňovat hodiny ruční práce, které do těchto vozidel dal.

Technicky vychází z dílů Porsche či Volkswagenu, přičemž v trubkovém rámu roadsteru FF006 sídlí plochý čtyřválec z Porsche 912 o výkonu kolem 115 koní (84 kW). Celková hmotnost vozu je přitom jen 562 kg, takže maximální rychlost přes 160 km/h není problém. FF006 se poté asi nejvíce podobá reálnému Porsche 718 RSK.

Talbot BI 105 Airline Saloon.
I vrak držený pohromadě stahovacími páskami může stát statisíce. Jako tento

FF007 je zato trochu větším kočkopsem, jenž kombinuje linie Porsche 356 a možná také části Mercedesu 300 SL, jelikož má nahoru výklopné Gullwing dveře. Motor pochází od Volkswagenu. Je to 1,8litrový čtyřválec a byl upraven pro výkon kolem 105 koní (77 kW). Hmotnost vozu čítá jen 612 kg.  

Zájemce pro své ručně postavené unikáty prý Runge Cars už našel, takže do budoucna můžeme od této malosériovky čekat další podobné výtvory. Do té doby se alespoň koukněte na epizodu „Garáže Jaye Lena“, kde Runge ukazuje všechny zajímavé detaily svých vozů a Leno se nakonec v jednom z nich projede.

Zdroj: Youtube
Už na první pohled je Suzuki Swift v dost zbídačeném stavu. Další detaily si prohlédněte v galerii.
Britští policisté zastavili pozoruhodný vrak. Horší opravu jste ještě neviděli