Na YouTube se nedávno objevilo 36minutové video, zachycující pomalé a láskyplné rozbalení zbrusu nového Lamborghini Centanario Roadster. Exkluzivní supersport na počest nedožitých stých narozenin Ferruccia Lamborghiniho vznikl v pouhých 20 kusech a jeden z nich byl nedávno doručen majiteli do USA.

Video potom dopodrobna ukazuje, jak vlastně probíhá takové slavnostní rozbalení exkluzivního vozu. Ten samozřejmě nepřijede jen tak na kamionu. Místo toho je doručen v útrobách bytelné dřevěné krabice, která se musí v několika lidech rozebrat, aby odhalila vůz pod černou plachtou.

Mercedes-Benz 450 SLC AMG Group 2 a Mercedes-Benz AMG 300 SEL 6.8 „Rudá svině“.
VIDEO: AMG oslavuje 50. výročí úchvatným pohledem na svoje začátky

Jen pro připomenutí, Centenario se představilo na loňském autosalonu v Ženevě a jako základ slouží platforma z modelu Aventador. Z něj pochází také úchvatná pohonná jednotka. Atmosférický dvanáctiválec má 760 koní, 690 Nm točivého momentu a svou sílu dodává všem čtyřem kolům skrze sedmistupňový automat.

Z nuly na sto akceleruje Centenario za 2,8 sekundy, dosahuje maximální rychlosti 350 km/h a díky karbonové karoserii váží pouze 1520 kilogramů. Z celkového počtu 40 aut je 20 roadsterů a 20 kupé.

Zdroj: Youtube