Karavany nemusí být podobné jako vejce vejci. To jsme ostatně před nedávnem viděli u modelu Land Ark Draper, který spíš připomíná moderní vilu na šesti kolech. Další unikátní počin v oblasti kempování teď vznikl na Novém Zélandu. Firma W2 tam postavila první prototyp karavanu nazvaného Romotow.

Land Ark Draper
Konečně jiný karavan: Land Ark je moderní vila na šesti kolech

Přívěs na první pohled zaujme svým oblým čistým tvarem. Má jedno velké kruhové okno a kompletně prosklenou příď. V oknech jsou zabudované elektricky ovládané žaluzie. Karavan je dlouhý 9,14 metru a široký 2,6 metru, rozměry tedy patří mezi větší obytné přívěsy.

Jeho trumf se ale plně předvede až ve chvíli, kdy jej zaparkujete na kýžené místo. Stačí stisknout tlačítko a karavan se rozloží ve stylu USB klíčenky. Obytná část se totiž otočí o 90 stupňů a rázem tak vznikne nový prostor s terasou, kde lze rozložit sezení. Terasu lze zároveň zakrýt z boku plachtou proti větru. Karavan nabízí celkem 29 metrů čtverečních obytného prostoru.

Jeden z nejhezčích vozů na výstavě si hned našel svého majitele. Na modelu Dethleffs Globetrotter XLi 7850-2 s nápadným lakem za čtyři miliony korun byla přilepena cedulka „prodáno“.
Foto: Luxusní karavan může stát stejně jako vila u Prahy. K vidění jsou v Brně

Vzhledem k tomu, že model vznikl v jedné z nejdražších zemí světa, nelze se divit ceně. Firma W2 chce Romotow prodávat v přepočtu za zhruba 7 980 000 korun a to rovnou z výroby. Za tu cenu pořídíte dva Land Arky a ještě vám zbude na poplatky za kemp i kompletní výbavu.

I tak se ale podívejte na video, kde je dobře vidět, jak Romotow funguje:

Zdroj: Youtube